Przychodnia jak nowa! Skończył się remont w stargardzkim WOMP [ZDJĘCIA]

2020-12-15 9:51

Dobra wiadomość dla pacjentów ze Stargardu. Zakończył się remont przychodni Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy przy ul. A. Mickiewicza. Zakres prac objął kompleksową modernizację, w tym termomodernizację budynku, wymianę instalacji, remont pomieszczeń oraz zagospodarowanie terenu. Projekt został dofinansowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

Budynek przychodni został wybudowany w 1935 roku i będąc w złym stanie technicznym, wymagał kompleksowego remontu. Przychodnia stanowi istotny element świadczenia usług medycznych zarówno z punktu widzenia WOMP-ZCLiP, jak i miasta.

- Remont przychodni miał na celu poprawienie warunków dla pacjentów i pracowników oraz obniżenie kosztów utrzymania budynku – mówi lek. med. Malgorzata Sysło-Przedpełska, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Szczecinie.

Zobacz też: Szczecinianie nie chcą chrzcić dzieci! OGROMNY spadek liczby sakramentów

Dzięki zamontowaniu nowych instalacji (CO, wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej) zmniejszyły się koszty utrzymania budynku. Nowe ledowe lampy pozwalają na znacznie lepsze doświetlenie pomieszczeń oraz ciągów komunikacyjnych, przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia energii elektrycznej. Wymieniono dach, zainstalowane zostały panele fotowoltaiczne.

– Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy planując zmiany w infrastrukturze uwzględniał zarówno obiekty w Szczecinie, jak i placówki w innych miejscowościach. Takim przykładem jest inwestycja w Stargardzie. Po zmianach pacjenci mają bardziej komfortowe warunki leczenia, a budynek - w wyniku termomodernizacji - stał się przyjazny otoczeniu i środowisku naturalnemu – mówi marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

W piwnicy budynku znajdują się pomieszczenia służbowe i techniczne: szatnie dla personelu, wentylatornie, składnica akt, magazyny.

Na parterze znajduje się rejestracja, gabinety lekarzy Podstawowej Opieki Zdrowotnej, punkt pobrań materiału do badań laboratoryjnych, gabinet pielęgniarek środowiskowych, gabinet zabiegowy z punktem szczepień dla dorosłych oraz pracownia EKG.

Pierwsze piętro to część Rehabilitacji z gabinetami fizykoterapii (terapuls, magnetronik, krioterapia, laser, elektroterapia, ultradźwięki, lampa UVB) z przebieralnią dla pacjentów, gabinety ginekologiczne oraz gabinet położnych.

Na drugim piętrze powstał gabinet dermatologiczny z dermatologicznym gabinetem zabiegowym, gabinet poradni Zdrowia Psychicznego i administracja przychodni.

Sonda
Korzystałeś z teleporady?

Wszystkie gabinety w przychodni przy ul. A. Mickiewicza w Stargardzie wyposażone zostały w nowe meble. Część pomieszczeń, w tym pomieszczenie rejestracji oraz poczekalni dla pacjentów, posiadają klimatyzację. Kolorystyka ciągów komunikacyjnych nawiązuje do kolorów WOMP i jest zróżnicowana na każdym piętrze, co ułatwia orientację w budynku. Cały budynek jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. W ramach prac wokół budynku utwardzono teren, plac wyłożono kostką brukową i wymieniono ogrodzenie. Dzięki temu możemy zapewnić miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

Inwestycja kosztowała ponad 4 miliony złotych, z czego ponad 1,5 mln zł pochodziło z dofinansowania unijnego w ramach Regionalnego Projektu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce na swiecsie.se.pl

Szczecin gotowy na Boże Narodzenie. Iluminacje rozświetliły miasto