Chrzcielnica

i

Autor: 2017_Franziska / CC0 / pixabay.com

Szczecinianie nie chcą chrzcić dzieci! OGROMNY spadek liczby sakramentów

2020-12-14 20:37

Diecezja szczecińsko-kamieńska od dłuższego czasu znajduje się na samym końcu kościelnych statystyk, nie tylko w kwestii osób uczęszczających na msze święte czy przyjmujących komunię. Z najnowszego zestawienia przygotowanego przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego wynika, że w diecezji szczecińsko kamieńskiej drastycznie spada liczba chrztów. Czy to oznacza poważny kryzys w kościele?

Kościół opublikował właśnie dane za 2019 rok. Wynika z nich m.in., że w diecezji szczecińsko-kamieńskiej w mszach świętych uczestniczy zaledwie 23,3 proc. mieszkańców. To najmniej w skali całego kraju. Podobnie jest w przypadku przyjmowania komunii świętej - jest to zaledwie 10,9 proc. Z roku na rok liczby te maleją. Warto dodać, że dane pochodzą z okresu sprzed pandemii, a także opublikowania informacji o aferze pedofilskiej w kościele - zjawisk, które prawdopodobnie mogą mieć ogromny wpływ na statystyki w 2020 roku.

Zobacz też: Szczecinianie omijają kościoły SZEROKIM ŁUKIEM! Czy to już miasto BEZBOŻNIKÓW?

Według raportu opublikowanego przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego wynika, że w diecezji szczecińsko-kamieńskiej, na przestrzeni zaledwie jednego roku, nastąpił ogromny spadek liczby udzielonych sakramentów chrztu świętego. W 2018 roku odnotowano 9712 chrztów. Rok później było ich zaledwie 8902, czyli o ponad 8 procent mniej.

Spadek liczby chrztów odnotowano również w skali całego kraju. Z ponad 386,5 tys. w 2018 r. ich liczba spadła do 372,8, czyli o ponad 3,5 procenta.

Sonda
Czy ochrzcisz swoje dziecko?

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce na swiecsie.se.pl. Zagłosuj na Szczecin!

Szczecin gotowy na Boże Narodzenie. Iluminacje rozświetliły miasto
Nasi Partnerzy polecają