Praca w Krajowej Administracji Skarbowej

i

Autor: KAS

Praca w Zachodniopomorskiem. Zostań funkcjonariuszem Służby Celno-Skarbowej!

2020-12-22 9:45

Do obsadzenia jest 41 stanowisk. Zachodniopomorski oddział Krajowej Administracji Skarbowej poszukuje kandydatów na funkcjonariuszy. Kto może ubiegać się o pracę? Jakie warunki trzeba spełnić? Jakie obowiązki czekają na nowych pracowników? Sprawdźcie szczegółowe informacje.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej są poszukiwani na terenie całego województwa zachodniopomorskiego. Trwa nabór kandydatów do pełnienia służby w Zachodniopomorskim Urzędzie Celno-Skarbowym w Szczecinie. Miejsca służby to: Szczecin, Lubieszyn, Gryfino, Kołobrzeg, Świnoujście, Koszalin.

Wolnych jest 41 stanowisk służbowych. KAS oferuje ciekawą i różnorodną pracę w komórkach kontroli mobilnej, kontroli celno-skarbowej rynku, w komórkach dochodzeniowo-śledczych, w oddziale celnym.

Zobacz też: Niesłusznie spędził w więzieniu prawie 20 lat. Plakat, którym witano go na wolności trafił na aukcję WOŚP! [ZDJECIA]

Jak wygląda odprawa towarów? Jak wyliczyć należności celne i podatkowe związane z przywozem i wywozem towarów? Jak poprowadzić postępowanie celne? Praca w Oddziale Celnym pozwoli zdobyć informacje i doświadczenie w tej dziedzinie. Funkcjonariusze monitorują przemieszczanie wyrobów akcyzowych w Systemie EMCS PL2 i prowadzą dozór celny w zakresie towarów przechowywanych w składach celnych oraz magazynach czasowego składowania. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej są też odpowiedzialni za kontrolę celno-skarbową przewozu towarów niebezpiecznych.

Chciałbyś zajmować się wykrywaniem i zwalczaniem przestępstw i wykroczeń skarbowych oraz ściganiem ich sprawców? Umożliwi to praca w Wydziale Kontroli Mobilnej. Funkcjonariusze kontrolują wwóz do Polski towarów wrażliwych, takich jak paliwa, alkohol, papierosy i leki. Wykorzystasz techniki kryminalne przy zabezpieczaniu śladów i dowodów przestępstw i wykroczeń skarbowych. Dokonują również oględzin; zabezpieczania zebranych dowodów; przeprowadzania rewizji towarów, wyrobów i środków przewozowych, w tym z użyciem urządzeń technicznych (RTG) i psów służbowych; konwojowaniem i strzeżeniem towarów; kontrolą przesyłek pocztowych.

Praca w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym pokaże jak prowadzić postępowania przygotowawcze w sprawach o przestępstwa i wykroczenia skarbowe. Przyszły funkcjonariusz będzie wnosić do sądów akty oskarżenia w sprawach o przestępstwa i wykroczenia skarbowe, występować przed sądami w charakterze oskarżyciela publicznego, a także współpracować z organami ścigania, prokuraturą i sądami.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Na tych, którzy interesują się tym jak wygląda kontrola przywozu i wywozu towarów z i poza Unię Europejską, czeka praca w Dziale Kontroli Celno-Skarbowej Rynku. Tutaj pracownicy zajmują się też kontrolą przestrzegania przepisów podatkowych przy produkcji, przemieszczaniu i zużyciu wyrobów akcyzowych, a także zwalczaniem nielegalnego hazardu.

Szczegółową ofertę pracy można znaleźć tutaj.

Termin składania dokumentów upływa 19 stycznia 2021 r.

Zobacz też: PRZERAŻAJĄCE statystyki zgonów w Zachodniopomorskiem. Ludzie MASOWO umierają!

Wałcz: Zlikwidowali samoobsługową jaskinię hazardu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany