Niesłusznie spędził w więzieniu prawie 20 lat. Plakat, którym witano go na wolności trafił na aukcję WOŚP! [ZDJECIA]

Zbliża się kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każdego dnia na aukcje wspierające WOŚP trafiają najróżniejsze, często bardzo nietypowe przedmioty. Jednym z nich z pewnością jest plakat, którym witano na wolności Arkadiusza Kraskę, który niesłusznie spędził w więzieniu prawie 20 lat.

Arkadiusz Kraska został skazany na karę dożywotniego więzienia za podwójne zabójstwo, do którego doszło w 1999 roku na stacji benzynowej przy ul. Kopernika w Szczecinie. Nigdy nie przyznał się do popełnienia tej zbrodni. Niemal po dwóch dekadach okazało się, że prawie połowę swojego życia spędził za kratami niesłusznie. 6 maja 2019 roku, dokładnie po 19 latach, 7 miesiącach i 6 dniach wyrok został wstrzymany i Arkadiusz Kraska wyszedł na wolność.

Czytaj też: Arkadiusz Kraska: "Wszystko jest nowe, wszystko mnie dziwi"

p>Plakat z hasłem "Witaj na wolności" był jedną z pierwszych rzeczy, którą szczecinianin zobaczył po opuszczeniu więziennych murów. Wykonała go jego siostrzenica.

"W swoim życiu doświadczyłem wiele złego, dlatego chcę pomagać potrzebującym. Z tego powodu zdecydowałem się przeznaczyć na aukcję WOŚP plakat, którym przywitała mnie moja siostrzenica, gdy po dwóch dekadach opuszczałem mury więzienia. Ma on dla mnie ogromną wartość sentymentalną i mam nadzieję, że dzięki niemu dołożę swoją cegiełkę do dzieła Jurka Owsiaka" - czytamy w opisie aukcji.

Plakat został wystawiony na aukcję za cenę wywoławczą 250 złotych. Dochód zostanie w całości przeznaczony dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Wiśnia japońska na Jasnych Błoniach zakwitła na same święta!
Nasi Partnerzy polecają