Tramwaj w Szczecinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Pomorzany wciąż odcięte od centrum Szczecina. Nie jeżdżą tramwaje [AKTUALIZACJA]

2021-09-23 14:31

Awaria wodociągu, do której doszło w środę po południu na al. Powstańców Wielkopolskich, unieruchomiła komunikację tramwajową między centrum Szczecina i Pomorzanami. Wiadomo już, że tramwaje linii nr 11 i 12 nie wrócą w najbliższym czasie na swoje stałe trasy.

Aktualizacja:

Jak poinformowała w czwartek po południu Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie, tramwaje nie wrócą na swoje trasy również w piątek.

- Ciągle trwa usuwanie skutków awarii wodociągowej, do jakiej doszło w środę. Nadal nie ma możliwości uruchomienia komunikacji tramwajowej do pętli na Pomorzanach. Komunikacja zastępcza autobusowa będzie kursowała także przez cały piątek. Uruchomienie komunikacji tramwajowej planowane jest na sobotę - informuje rzeczniczka ZDiTM.

 Wcześniejsze informacje:

- Ciągle nie ma jeszcze możliwości uruchomienia komunikacji tramwajowej do pętli na Pomorzanach. Komunikacja zastępcza autobusowa będzie kursowała jeszcze przez cały czwartek - poinformowała Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego.

Pomiędzy placem Szarych Szeregów i pętlą na Pomorzanach kursuje autobusowa komunikacja zastępcza. Tramwaje linii 11 kursują do Gumieniec, a 12 przez plac Gałczyńskiego na Arkońską.

- Jest szansa, że utrudnienia skończą się od piątkowego poranka, jednak sytuacja może zmienić się dynamicznie - dodaje Hanna Pieczyńska. - O wznowieniu ruchu tramwajów będziemy informowali na bieżąco.

Przypomnijmy, w środę, około godz. 14:00 doszło do pęknięcia wodociągu pod torowiskiem na al. Powstańców Wielkopolskich. Ruch tramwajowy został wstrzymany. Na miejscu pracują ekipy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji.

Czytaj też: Dziki postój pod szczecińskim dworcem. Taksówkarze okupują parking Kiss & Ride

Sonda
Jak oceniasz szczecińską komunikację miejską?
Odkrycie w centrum Szczecina. Tory tramwajowe przetrwały pod asfaltem pół wieku