Pogrzeb ofiar wypadku w Dziwnowie

i

Autor: Domin

Pogrzeb ofiar tragedii w Dziwnowie. Wzruszające pożegnanie w strugach deszczu i łez [ZAPIS RELACJI]

2021-03-13 14:59

Jechali na działkę rekreacyjną na wyspie Wolin. Byli już zaledwie kilka kilometrów od celu podróży. Niestety niedzielny wyjazd zakończył się tragicznie dla całej rodziny. Samochód, którym podróżowali, zjechał z nabrzeża przy ulicy Wybrzeże Kościuszkowskie w Dziwnowie wprost do rzeki. Zginęła czteroosobowa rodzina: Kamila i Dariusz oraz dwójka ich dzieci: 7-letnia Hania i 3-letni Franek. W sobotę, 13 marca tragicznie zmarłych szczecinian żegna rodzina, przyjaciele i znajomi. Ofiary tragedii w Dziwnowie spoczęły na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie.

Tragedia w Dziwnowie. Zginęła cała rodzina

Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę, 28 lutego. Osobowy volkswagen jadący ulicą Wybrzeże Kościuszkowskie od strony Międzywodzia w kierunku Dziwnówka, zjechał z drogi i niespodziewanie wpadł do rzeki Dziwny. Na miejsce niemal natychmiast przyjechały służby ratunkowe. Samochód wyciągnięto z wody po kilku godzinach. Niestety finał akcji okazał się tragiczny: w wypadku zginęła czteroosobowa rodzina, w tym dwójka dzieci.

Czytaj więcej: Osobowe auto wpadło do rzeki Dziwny. W akcji płetwonurkowie i masa służb!

Pogrzeb ofiar wypadku w Dziwnowie - relacja z uroczystości

W sobotę, 13 marca odbywają się uroczystości pogrzebowe tragicznie zmarłej rodziny. O godz. 12 w kościele pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika na osiedlu Bukowym odbywa się msza św. w intencji ofiar wypadku. Zmarli zostali pochowani na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie. Poniżej zapis relacji z uroczystości pogrzebowych.

14:30 Uroczystości pogrzebowe dobiegły końca

Zmarli spoczęli w dwóch sąsiadujących ze sobą grobach. Dariusz został pochowany razem ze swoją córeczką Hanią, natomiast Kamila - z synkiem Frankiem.

Pogrzeb ofiar wypadku w Dziwnowie

i

Autor: Domin

14:05 Ostatnie pożegnanie

W ostatnim pożegnaniu Hani i Franka oraz ich rodziców na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie uczestniczy kilkadziesiąt osób. Uroczystość odbywa się w gronie rodziny i przyjaciół tragicznie zmarłej rodziny, w strugach ulewnego deszczu.

Pogrzeb ofiar wypadku w Dziwnowie

i

Autor: Domin

13:50 Na Cmentarzu Centralnym rozpoczyna się pogrzeb ofiar wypadku w Dziwnowie

Kondukt żałobny przyjechał na Cmentarz Centralny w Szczecinie, gdzie odbędzie się pogrzeb ofiar wypadku w Dziwnowie. Trwają ostatnie przygotowania do pochówku

Pogrzeb ofiar wypadku w Dziwnowie

i

Autor: Domin

13:10 Koniec mszy, z kościoła wyprowadzono trumny z ciałami

W kościele pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika przy ul. Kolorowych Domów w Szczecinie zakończyła się msza św. w intencji ofiar wypadku w Dziwnowie. Przy akompaniamencie kościelnych dzwonów trwa wyprowadzanie trumien z ciałami tragicznie zmarłych ofiar wypadku.

Ciąg dalszy uroczystości pogrzebowych odbędzie się na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie.

Pogrzeb ofiar wypadku w Dziwnowie

i

Autor: Domin

12:40 Msza dobiega końca

Msza żałobna dobiega końca. Trwa komunia św. Mimo ulewy, tłum na placu przed kościołem nie maleje. Mieszkańcy Szczecina w strugach deszczu modlą się za dusze zmarłych.

12:25 Tłumy żegnają Hanię, Franka i ich rodziców

Pomimo intensywnych opadów deszczu, które przechodzą nad Szczecinem, przed kościołem zgromadziły się tłumy mieszkańców, którzy przyszli pożegnać tragicznie zmarłą rodzinę.

12:05 Trwa  msza żałobna w intencji ofiar tragedii w Dziwnowie

W kościele pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika przy ul. Kolorowych Domów w Szczecinie rozpoczęła się msza w intencji ofiar tragicznego wypadku. Nabożeństwo odprawia biskup Henryk Wejman. Wewnątrz świątyni znajduje się najbliższa rodzina tragicznie zmarłych. Pozostałe osoby, które przyszły pożegnać ofiary tragedii, zebrały się na placu przed wejściem do kościoła.

11:45 Trwa nabożeństwo różańcowe

W kościele przy ul. Kolorowych Domów rozpoczęło się nabożeństwo różańcowe w intencji tragicznie zmarłych.

Mszę św. odprawi biskup Henryk Wejman.

11:05 Przed kościołem zbierają się żałobnicy

Do kościoła przy ul. Kolorowych Domów przywieziono już trumny z ciałami ofiar wypadku. Przed kościołem zbierają się pierwsi żałobnicy,

Początek mszy o godz. 12:00.

Pogrzeb ofiar wypadku w Dziwnowie

i

Autor: Domin

10:55 Sąsiedzi są wstrząśnięci: "To byli fantastyczni ludzie"

Mieszkańcy Żabowa, skąd pochodził tragicznie zmarły Robert, byli wstrząśnięci tragedią. Jak mówili w rozmowie z reporterem "Super Expressu" sąsiedzi jego najbliższej rodziny, tragicznie zmarli byli bardzo miłymi, kulturalnymi ludźmi: "Zawsze mówili dzień dobry", "Dzieci były bardzo grzeczne" - wspominają.

Czytaj więcej: Tragedia w Dziwnowie. Cała rodzina straciła życie. Sąsiedzi są wstrząśnięci: "To byli fantastyczni ludzie"

10:40 W tym kościele odbędzie się msza w intencji ofiar tragedii

Msza w intencji ofiar tragedii w Dziwnowie odbędzie się w kościele pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika na osiedlu Bukowym u zbiegu ulic Kolorowych Domów i Chłopskiej. Początek nabożeństwa żałobnego w intencji zmarłych Kamili i Dariusza oraz ich dzieci Hani i Franka o godz. 12:00.

Pogrzeb odbędzie się na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie.

Kościół pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Szczecinie

i

Autor: Google Street View

10:00 Jak doszło do tragedii w Dziwnowie?

Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę, 28 lutego. Samochód z czterema osobami, w tym z dwójką małych dzieci, wjechał do rzeki Dziwny w Dziwnowie. Nikt nie przeżył. Jak doszło do tego tragicznego wypadku?

Czytaj więcej: Samochód z czterema osobami wjechał do rzeki. Jak doszło do tragedii w Dziwnowie? [REKONSTRUKCJA ZDARZEŃ]

Tragedia w Dziwnowie. Samochód w rzece. Nie żyją cztery osoby, w tym dwoje dzieci

Spis treści

 1. Tragedia w Dziwnowie. Zginęła cała rodzina
 2. Pogrzeb ofiar wypadku w Dziwnowie - relacja z uroczystości
 3. 14:30 Uroczystości pogrzebowe dobiegły końca
 4. 14:05 Ostatnie pożegnanie
 5. 13:50 Na Cmentarzu Centralnym rozpoczyna się pogrzeb ofiar wypadku w Dziwnowie
 6. 13:10 Koniec mszy, z kościoła wyprowadzono trumny z ciałami
 7. 12:40 Msza dobiega końca
 8. 12:25 Tłumy żegnają Hanię, Franka i ich rodziców
 9. 12:05 Trwa  msza żałobna w intencji ofiar tragedii w Dziwnowie
 10. 11:45 Trwa nabożeństwo różańcowe
 11. 11:05 Przed kościołem zbierają się żałobnicy
 12. 10:55 Sąsiedzi są wstrząśnięci: "To byli fantastyczni ludzie"
 13. 10:40 W tym kościele odbędzie się msza w intencji ofiar tragedii
 14. 10:00 Jak doszło do tragedii w Dziwnowie?
Nasi Partnerzy polecają