Budowa stadionu w Szczecinie - marzec 2021

i

Autor: Szczecińskie Inwestycje Miejskie

Pogoń będzie zarządzać stadionem w Szczecinie. Ile za to zapłaci?

2021-04-15 11:26

Stadion Miejski w Szczecinie, chociaż wciąż jest w trakcie budowy, ma już nowego dzierżawcę. Kompleks piłkarski przy ul. Twardowskiego będzie zarządzany przez Pogoń Szczecin S.A. Oferta złożona przez klub została pozytywnie rozpatrzona przez komisję przetargową.

Umowa z Pogonią została zawarta na czas nie dłuższy niż 3 lata.

- Za dzierżawę Stadionu Miejskiego, boisk treningowych i infrastruktury towarzyszącej oraz sprzętu do pielęgnacji murawy Pogoń Szczecin zaoferowała kwotę w wysokości 47 906, 24 zł netto miesięcznie - informuje Dariusz Sadowski z Centrum Informacji Miasta. - Obecnie jednak opłaty będą wynosić 18 959, 27 zł, gdyż oddane do użytkowania są na razie tylko niektóre elementy obiektu. Opłaty będą wzrastać do docelowej kwoty wraz z odbiorami kolejnych części przedmiotu dzierżawy. W najbliższym czasie będzie to np. budynek Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży.

Zobacz też: Patostreamerzy znęcali się nad niepełnosprawnym chłopakiem. "Kamerzysta": "Ja nie mam za co przepraszać"

Klub jako dzierżawca będzie pokrywać także wszelkie koszty związane z eksploatacją i utrzymaniem obiektu, w tym także podatek od nieruchomości. W 2021 r. wyniesie on około 2 milionów złotych.

Obiekt przeznaczony jest na cele sportowe i rekreacyjne, dlatego w całym okresie trwania umowy dzierżawca będzie musiał zachować na obiekcie funkcję sportową. Dopuszczalne jest prowadzenie działalności gastronomicznej, handlowej oraz rozrywkowej jako towarzyszącej działalności sportowej. Ponadto Pogoń będzie odpowiedzialna za utrzymanie nieruchomości w należytym stanie i porządku, a podczas imprez masowych i sportowych będzie zobowiązana do zapewnienia bezpieczeństwa.

Zobacz też: Szczecin: Rusza przebudowa ulic na Turzynie. Zamkną fragment ul. Bolesława Śmiałego

Nowy stadion ma być gotowy w pierwszej połowie 2022 roku. Koszt inwestycji to ponad 360 milionów złotych.

Patostreamerzy pastwili się nad niepełnosprawnym chłopakiem
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany