Pirat drogowy na chociwelce. Dostał ogromny mandat!

i

Autor: JacksonDavid / CC0 / pixabay.com, mat. policji Pirat drogowy na "chociwelce". Dostał ogromny mandat!

Pirat drogowy na "chociwelce". Dostał ogromny mandat!

2022-03-02 10:31

Ponad dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość. W miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 90 km/h, pędził z prędkością212 km/h. 53-letni kierowca mercedesa poniesie surowe konsekwencje swojego głupiego zachowania na drodze.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, 26 lutego, przed południem na drodze wojewódzkiej nr 142, czyli popularnej "chociwelce". Krótko po godz. 10:00 policjanci ze stargardzkiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym mercedesem.

- Siedzący za kierownicą 53-latek przekroczył dozwoloną prędkość o 122 km/h - informuje podkom. Krzysztof Wojsznarowicz ze stargardzkiej policji. - Mknął z prędkością 212 km/h.

Czytaj też: Szczecin: Pirat w BMW na Moście Pionierów. Zapłaci ogromny mandat!

Zgodnie z obowiązującym od początku 2022 roku taryfikatorem, policjanci nałożyli na nieodpowiedzialnego kierowcę mandat w wysokości 2500 złotych oraz 10 punktów karnych.

Policja przypomina, że każdy kierowca, który nie stosuje się do ograniczeń prędkości musi liczyć się z wysoką karą finansową i utratą prawa jazdy na trzy miesiące. Ale przede wszystkim powinien mieć świadomość, że brawura za kierownicą może doprowadzić do tragedii na drodze.

- Apelujemy o rozsądek i stosowanie się do przepisów prawa o ruchu drogowym. Bądźmy odpowiedzialnymi kierowcami - dodaje podkom. Krzysztof Wojsznarowicz.

Czytaj też: Szczecin: Ten kierowca miał wyjątkowego pecha! A zaczęło się od... maseczki

Sonda
Co sądzisz o nowym taryfikatorze mandatów?
Piraci drogowi w Zachodniopomorskiem. Ich wyczyny budzą grozę!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany