Wypadek, zdjęcie poglądowe

i

Autor: SHUTTERSTOCK Roztrzaskany reflektor samochodu

Pijany 24-latek skończył na drzewie. Chwile grozy pod Choszcznem

2022-01-24 11:58

Stwarzał zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego. Przekonał się o tym na własnej skórze, powodując wypadek, którego omal nie przypłacil życiem. Pijany 24-latek wsiadł za kierownicę i rozbił się na przydrożnym drzewie.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 20 stycznia, na drodze między Krzęcinem i Chłopowem, niedaleko Choszczna (woj. zachodniopomorskie). W godzinach wieczornych, 24-letni kierowca stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Jak informuje policja, podczas prowadzonej rozmowy w celu ustalenia okoliczności zdarzenia, od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu.

Podejrzenia okazały się uzasadnione. 24-latek miał 2,5 promila w wydychanym powietrzu. Na dodatek nigdy nie uzyskał uprawnień do prowadzenia pojazdów. Nieodpowiedzialny mężczyzna wkrótce odpowie za swoje czyny przed sądem. Grożą mu surowe konsekwencje.

Czytaj też: Szczecin: Napadł starszą panią w jej własnym domu. 40-latek szybko wpadł w ręce policji

Przypomnijmy, od 1 stycznia 2022 r., zgodnie z obowiązującymi przepisami, sprawcy takiego wykroczenia są znacznie surowiej traktowani przez prawo. Sąd rozpoznający sprawę o to wykroczenie może skazać obwinionego na grzywnę nie niższą niż 1500 złotych, a maksymalny wymiar grzywny to aż 30 tysięcy złotych. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka wobec sprawcy środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdu na okres do 3 lat — bez względu na wysokość zasądzonej grzywny. W przypadku kiedy ta skazana osoba w czasie obowiązywania zakazu ponownie wsiądzie za kierownicę, popełnia tym samym przestępstwo z art. 244 kodeksu karnego, za które grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Czytaj też: Szczecin: Słuchał głośno muzyki w autobusie. Gdy pasażer zwrócił mu uwagę, zaatakował!

Sonda
Nowe kary dla pijanych kierowców. Co o nich sądzisz?
Co dalej z "małym" basenem Szczecińskiego Domu Sportu?