Ambulans Szczecin

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Osinów Dolny: Niemka potrzebowała pomocy medycznej. Transgraniczna akcja pogotowia

2021-09-10 9:01

Takie akcje nie zdarzają się co dzień, jednak są możliwe dzięki porozumieniu o współpracy transgranicznej w ratownictwie medycznym. Ratownicy medyczni z Chojny przyjechali na interwencję do Osinowa Dolnego, gdzie pilnej pomocy medycznej wymagała obywatelka Niemiec. Pacjentka została odwieziona przez polskich ratowników do szpitala w Schwedt.

Do zdarzenia doszło w czwartek po południu. 60-letnia kobieta doznała poważnego otwartego złamania nogi. Na miejsce przyjechali ratownicy medyczni z Chojny. Kobieta trafiła do najbliższej placówki medycznej, czyli do szpitala w znajdującym się po drugiej stronie Odry niemieckim mieście Schwedt. Najbliżej położone szpitale w Polsce, gdzie można byłoby udzielić pomocy poszkodowanej to Szczecin Zdunowo lub Gorzów Wielkopolski, czyli dystans około 100 kilometrów.

Czytaj też: Mały kotek znalazł się w śmiertelnej pułapce! Użyto ciężkiego sprzętu [ZDJĘCIA]

Dzięki porozumieniu o współpracy transgranicznej w ratownictwie medycznym, które zostało podpisane rok temu, pacjentka mogła trafić do najbliższej placówki, mimo iż znajduje się ona na terytorium innego kraju.

"Pacjentka została przez naszych ratowników medycznych zabezpieczona i przetransportowana do najbliższego szpitala - w Schwedt właśnie. Jak zapewniają ratownicy medyczni - przekazanie pacjentki przebiegło sprawnie i bezproblemowo, także komunikacyjnie"

- poinformowała na Facebooku Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Czytaj też: Szczecinianin w "Królowych Życia" TTV. Kim jest Arek "Megakot" Kocik?

Sonda
Czy potrafisz udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej?
Banksy tu był? Tajemnicze dzieło w centrum Szczecina