Obowiązek to obowiązek! Najsłynniejszy szczeciński marynarz założył maseczkę! [ZDJĘCIA]

2020-04-24 13:05

Maseczki noszone w ostatnim czasie przez wszystkich mieszkańców Szczecina mają na celu zahamować rozprzestrzenianie się wirusa. Nikt się nie wyłamuje z tego obowiązku, nawet słynny marynarz stojący przy Placu Grunwaldzkim w Szczecinie. W piątek na jego twarzy również pojawiła się maseczka... w rozmiarze XXL!

To efekt połączenia sił inicjatywy „Szczecinianki szyją maseczki dla lekarzy, służby zdrowia i obywateli” oraz Teatru Polskiego w Szczecinie. Dzięki wspólnej akcji jeden z symboli Szczecina, czyli pomnik marynarza przy Placu Grunwaldzkim przypomina mieszkańcom o obowiązku zakrywana ust i nosa. Potrzeba ta zrodziła się niezależnie w obu instytucjach i połączyła je w trosce o zdrowie i uśmiech mieszkańców Szczecina.

To już kolejny raz, gdy szczeciński marynarz zyskuje nowe szaty. Wcześniej mogliśmy go podziwiać m.in. w kolorowym marynarskim stroju przy okazji Dni Morza lub finału regat The Tall Ships Races, a także w ubraniu Świętego Mikołaja.

Przypomnijmy, inicjatorzy akcji są na co dzień zaangażowane w pomoc w walce z koronawirusem poprzez szycie maseczek i przekazują efekty swojej pracy nieodpłatnie.

„Szczecinianki szyją maseczki dla lekarzy, służby zdrowia i obywateli” to inicjatywa społeczna założona przez Elżbietę Andrzejkowicz. Akcja jest oparta na wolontariacie przy pomocy którego szczecinianie uszyli oraz rozdali około 120 000 maseczek bawełnianych wielokrotnego użytku. Akcja społeczna, która przerosła wszelkie oczekiwania nie tylko motywuje szczecinian do walki z rozprzestrzenianiem się wirusa, ale także integruje i jednoczy serca. Sztab mieści się na Pogodnie, przy ulicy Lindego 2a. Można tam przynosić bawełnę, gumę oraz maszyny do szycia. Zamówienia na maseczki można również składać na facebookowej grupie o tej samej nazwie . Osoba do kontaktu: Elżbieta Andrzejewicz tel. 608-370-805.

Teatr Polski w Szczecinie na potrzeby akcji uruchomił swoją Pracownię Krawiecką pod kierownictwem pani Jolanty Mieczkowskiej, gdzie panie codziennie produkują maseczki i inne artykuły potrzebne służbie zdrowia i pomocy społecznej. Teatr Polski w Szczecinie nie może aktualnie wystawiać spektakli, postanowił więc dostosowywać się do sytuacji i nieść pomoc w sposób adekwatny do potrzeb i możliwości. Osoba do kontaktu: Aleksandra Kopińska-Szykuć (zastępca Dyrektora Teatru Polskiego w Szczecinie) tel. 790-410-130.

Co wiesz o paprykarzu szczecińskim?

Pytanie 1 z 7
Co było pierwowzorem paprykarza szczecińskiego?
Super Raport 23 IV (goście: Broniarz, Szumowski)

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express. Kliknij TUTAJ