Obiecali i słowa dotrzymali. Pawilon przy placu Zgody znów wygląda jak dawniej [ZDJĘCIA]

2021-02-20 18:05

Jak obiecali, tak zrobili. Okazało się, że presja społeczna ma sens. Pawilon przylegający do narożnej kamienicy przy placu Zgody odzyskał swój dawny kolor i już nie straszy krwistą czerwienią.

Przypomnijmy, w czwartek niespodziewanie ekipa budowlana remontująca lokal po dawnym salonie jubilerskim, przemalowała fasadę na czerwono. Wszystko odbyło się bez jakiejkolwiek konsultacji z konserwatorem zabytków. O sprawie szybko zrobiło się głośno na portalach społecznościowych i we wszystkich lokalnych mediach. Na właściciela lokalu wylała się ogromna fala krytyki. Swojego oburzenia nie krył również Michał Dębowski, miejski konserwator zabytków.

- Jestem absolutnie zdegustowany postawą inwestora w tej sprawie. Czuje bezsilność, ale jednocześnie deklaruję, że nie zostawię tak tego! - mówił w czwartek.

Zobacz też: SZOKUJĄCA "metamorfoza" zabytkowego pawilonu w centrum Szczecina. "Wygląda jak BURDEL!"

Jeszcze tego samego dnia, do miejskiego konserwatora zabytków odezwał się właściciel lokalu. Przeprosił i obiecał, że do soboty fasada zabytkowego pawilonu odzyska swój oryginalny kolor. Słowa dotrzymał. W piątek elewacja została pomalowana farbą podkładową, a już w sobotę mogliśmy podziwiać ostateczny efekt, czyli oryginalny wygląd pawilonu.

Zobacz też: Estetyczny SKANDAL w centrum Szczecina. Jest przełom w sprawie OSZPECONEGO pawilonu

Rozpoznajesz te miejsca w Szczecinie? Wiele z nich mijasz codziennie!

Pytanie 1 z 10
Co to jest za miejsce?
Wieża węglowa
Poprawiona elewacja budynku przy Placu Zgody w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają