Nowe elektryki zadebiutowały na ulicach Szczecina

i

Autor: ZDiTM Szczecin Nowe "elektryki" zadebiutowały na ulicach Szczecina

Nowe "elektryki" zadebiutowały na ulicach Szczecina

2022-04-11 19:32

Nowe autobusy elektryczne, które niedawno przyjechały do Szczecina, zadebiutowały na trasach. Na razie tylko dwa, jednak już niebawem, po zakończeniu procedur przygotowawczych, dołączą do nich pozostałe cztery pojazdy z sześciu zakupionych. Autobusy wyjechały na trasy linii 51 i 69.

- Pojazdy mają długość 12 metrów, maksymalna liczba pasażerów 75 osób, w tym 28 siedzących - tłumaczy Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. - Autobusy są wyposażone w baterie Solaris High Power o łącznej pojemności ponad 120 kWh. Są to magazyny energii przystosowane do szybkiego ładowania zarówno przez złącze plug-in, jak i poprzez pantograf. Jest także system odzyskiwania energii podczas hamowania i jazdy z góry i wykorzystania jej do doładowania magazynu energii. Oświetlenie kabiny pasażerskiej wykonane jest w technologii LED. Ponadto w kabinie znajdują się ładowarki USB oraz system informacji dla pasażerów.

Czytaj też: Miejska? Kolejowa? Do kogo należy ta ulica w Szczecinie? [ZDJĘCIA, WIDEO]

Z nowinek technicznych zastosowanych w pojazdach można wskazać panele fotowoltaiczne na dachu. Pozwolą one wykorzystać odnawialne źródła energii do optymalizacji układu zasilania niektórych komponentów pokładowych. Ponadto autobusy są wyposażone w system monitoringu wizyjnego. Jednym z elementów podniesienia poziomu bezpieczeństwa pasażerów jest urządzenie typu alkolok, które każdorazowo przed uruchomieniem pojazdu będzie przeprowadzać test trzeźwości kierowcy. W autobusach zastosowano proszkowy system samogaszący, który zadziała automatycznie.

Zasięg autobusów jest nie mniejszy jak 90 km na jednym ładowaniu.

To już kolejne elektryczne autobusy w Szczecinie. Przypominamy, od jesieni ubiegłego roku po ulicach miasta jeździ już 8 elektryków.

Czytaj też: "Torowa rewolucja" z komplikacjami. Poważne problemy z przebudową ulicy Kolumba w Szczecinie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Ceny biletów komunikacji miejskiej w Szczecinie...
"Torowa rewolucja" z komplikacjami. Zastój na ulicy Kolumba w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają