Sauna coraz bardziej popularna
Jeszcze kilkanaście lat temu nie były tak popularne i korzystali z nich nieliczni. Obecnie sauny znajdują się niemal w każdym ośrodku spa i w zdecydowanej większości pływalni i klubów fitness. Coraz częściej powstają również duże saunaria, które przyciągają miłośników tej aktywności i oferują dodatkowe atrakcje m.in. w postaci seansów saunowych.
Co daje pobyt w saunie? To idealny sposób na regenerację organizmu, odprężenie, redukcję stresu i rozluźnienie mięśni. Regularne korzystanie z sauny przyspiesza metabolizm, wspiera odporność organizmu i pozwala uniknąć najróżniejszych infekcji.
Siedem "grzechów" początkujących saunowiczów
Nie każdy jednak potrafi prawidłowo korzystać z sauny. Przed pierwszą wizytą należy zapoznać się nie tylko z walorami korzystania z sauny i przeciwwskazaniami, gdyż takie również istnieją, ale także z zasadami, których należy przestrzegać. Niestety wciąż na porządku dziennym są sytuacje, gdy sauna traktowana jest jak pokój wypoczynkowy z wysoką temperaturą, gdzie można wysuszyć kostium kąpielowy po wyjściu z basenu, a nie miejsce, w którym relaksujemy się i dbamy o własne zdrowie. Większość początkujących saunowiczów nie tylko nie potrafi właściwie się zachować, co może sprawić, że kąpiel przyniesie więcej szkody niż pożytku, ale także zepsuć pobyt w saunie innym użytkownikom i spowodować nieprzyjemne sytuacje. A lepiej tego uniknąć, bo w końcu chodzi o poprawę zdrowia i nastroju.
Jakie siedem "grzechów" popełniają najczęściej niedoświadczeni saunowicze? Sprawdźcie w poniższej galerii, czego absolutnie nie należy robić w saunie, żeby nie "wylecieć z hukiem".