Niewybuch pod Nowogardem

i

Autor: Nadleśnictwo Nowogard

NIEWYBUCH w lesie. Niebezpieczne znalezisko z czasów wojny pod Nowogardem

2021-03-17 10:59

Na niebezpieczne znalezisko natknął się kilka dni temu leśniczy. Niewybuch z czasów II wojny światowej znajdował się w lesie we wsi Kulice pod Nowogardem. Do akcji ruszyła policja i saperzy.

Jak informuje Nadleśnictwo Nowogard, leśniczy znalazł pocisk w ubiegłą środę, podczas wykonywania codziennych obowiązków służbowych. O znalezisku i jego lokalizacji natychmiast poinformowano policję w Nowogardzie. Na miejsce przyjechał patrol, który zabezpieczył niebezpieczne znalezisko do czasu przyjazdu saperów. Był to nabój artyleryjski z czasów II wojny światowej.

W piątek saperzy podjęli niewybuch, wywieźli go w bezpieczne miejsce, gdzie został zdetonowany i sprawdzili teren w okolicy znaleziska.

Zobacz też: Szczecin: Nie chciała sprzedać mu wódki. Zaczął jej grozić i rozbił szybę!

Chociaż od czasów wojny minęło już blisko 80 lat, w lasach wciąż można natknąć się na pozostałości walk, które toczyły się na ich terenie. Pociski i naboje artyleryjskie, zapalniki, granaty, bomby lotnicze, miny wszelkich typów oraz amunicja nawet po kilkudziesięciu latach spoczynku głęboko w ziemi są bardzo niebezpieczne i mogą w każdej chwili eksplodować. Dlatego w przypadku znalezienia takich przedmiotów, natychmiast należy powiadomić policję. W żadnym wypadku nie wolno ich dotykać, podnosić czy przesuwać w inne miejsca, gdyż może to doprowadzić do nieszczęścia.

Zobacz też: Szczecin: Taksówkarz "zapomniał", kiedy się urodził. Co miał na sumieniu?

QUIZ. II Wojna Światowa. Co o niej wiesz?

Pytanie 1 z 10
W trakcie II Wojny Światowej w amerykańskiej marynarce wojennej służył bratanek:
Szczecin: Wyeksponowali pamiątkę z przeszłości na wyremontowanej kamienicy