Kontrola drogowa

i

Autor: mat. policji

Szczecin: Taksówkarz "zapomniał", kiedy się urodził. Co miał na sumieniu?

2021-03-15 9:58

Nie dość, że na zdjęciu w dowodzie wyglądał trochę inaczej, niż w rzeczywistości, to jeszcze zapomniał swojej daty urodzenia. Taksówkarz jednej ze szczecińskich korporacji miał ważny powód, żeby posłużyć się nieswoją tożsamością. Wkrótce ze swojego zachowania będzie się tłumaczył przed sądem. Grożą mu poważne konsekwencje.

Podczas patrolu, policjanci szczecińskiej drogówki zwrócili uwagę na pojazd osobowy jednej ze szczecińskich sieci taksówkarskich i postanowili zatrzymać kierującego do kontroli. Ten przedstawił zgodnie z przepisami dokumenty i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że osoba, która widniała na zdjęciu w dokumencie, nie wyglądała jak on, co wzbudziło podejrzenia u funkcjonariuszy.

Zobacz też: Lubieszyn: Pierwszy punkt szybkiego testowania na koronawirusa na granicy. Ile kosztuje test?

Kierowca został poinformowany przez mundurowych o odpowiedzialności za wprowadzanie funkcjonariusza w błąd. Kierujący następnie okazał dowód osobisty na inne nazwisko. Rozpytany nie potrafił powiedzieć swojej daty urodzenia, ale twierdził, że jego dane może potwierdzić żona. W trakcie dalszej kontroli policjanci ujawnili przy mężczyźnie kartę bankomatową i dowód osobisty na jeszcze inne nazwisko.

Zatrzymany taksówkarz tłumaczył, że myślał, że jest poszukiwany, dlatego posłużył się dokumentami innej osoby. Policjanci byli jednak nieugięci i ostatecznie ustalili właściwe dane mężczyzny. Okazało się, że ”prawdziwy” kierujący ma zakaz prowadzenia pojazdów od 2014 roku i wydane 3 decyzje o cofnięciu uprawnień.

Zobacz też: Zachodniopomorskie: Szukają świadków w sprawie strasznej ZBRODNI. Jest jeden ISTOTNY problem

Samochód został zabezpieczony na miejscu kontroli, a sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Dopasuj wysokość mandatu do przewinienia

Pytanie 1 z 15
Jaki mandat grozi za niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy?
Pasy bezpieczeństwa
Naga kobieta na ulicach Świnoujścia