Jeszcze więcej hulajnóg elektrycznych w Szczecinie. Bolt uruchamia wypożyczalnię

2021-03-12 11:05

To już kolejna firma, która oferuje mieszkańcom Szczecina wypożyczenie elektrycznych hulajnóg - środka transportu, który cieszy się ogromną popularnością. Pozwala on szybko i bezpiecznie przemieszczać się po mieście, bez stania w korkach czy czekania na przystankach. Na ulicach Szczecina pojawią się hulajnogi opatrzone logo firmy Bolt, która jest już znana mieszkańcom ze świadczenia usług transportowych.

- Mieszkanki i mieszkańcy Szczecina, którzy są już użytkownikami aplikacji Bolt, zobaczą symbol hulajnogi w swojej aplikacji - informuje Joanna Manarczyk z firmy Bolt. - Wybranie symbolu przeniesie ich do „wypożyczalni” jednośladów. Elektryczną hulajnogę można odblokować, skanując kod QR umieszczony na kierownicy urządzenia.

Przed rozpoczęciem pierwszego przejazdu każda użytkowniczka i użytkownik będzie się musiał zapoznać z instrukcją i wskazówkami dotyczącymi bezpiecznej jazdy oraz parkowania pojazdu. Osoby, które nie mają jeszcze aplikacji Bolt, mogą pobrać ją z Google Play (Android) lub App Store (iOS). Odblokowanie elektrycznej hulajnogi jest bezpłatne, korzystający z aplikacji w Szczecinie będą płacić 0,50 zł za każdą minutę jazdy.

Korzystanie z hulajnóg jest proste, jednak zalecane jest stosowanie się do ogólnych zasad bezpiecznej jazdy:

  • korzystania z kasku oraz wygodnego obuwia na płaskiej podeszwie,
  • jeżdżenia tylko w dozwolonych miejscach,
  • jeżdżenia w linii prostej, unikania ostrych zakrętów,
  • niekorzystania z hulajnogi w czasie ekstremalnych warunków pogodowych,
  • niekorzystania z hulajnogi pod wpływem środków odurzających,
  • korzystania z hulajnogi samemu - hulajnoga jest przeznaczona do użytku wyłącznie jednej osoby.

Zobacz też: Szczecin: ŚMIERDZĄCY incydent na pływalni. Ktoś ZROBIŁ TO prosto do basenu!

Parkowanie także jest ważnym elementem odpowiedzialnego korzystania w miejskich hulajnóg. Warto np. rozejrzeć się za stojakiem rowerowym. Hulajnogę należy postawić tak, by zostawić miejsca dla rowerzystów chcących skorzystać z możliwości podpięcia roweru do stojaka. W przypadku, jeśli w pobliżu nie ma stojaka rowerowego, jednoślad należy zaparkować w sposób najmniej przeszkadzający przechodniom i w widocznym miejscu. Jedną z możliwości jest zaparkowanie wzdłuż budynku. Przestrogą powinny być przejścia dla pieszych, dobrze wybrać miejsce oddalone od nich na tyle, by nie zagrażał on bezpieczeństwu pieszych i pozostałych uczestniczek i uczestników ruchu drogowego. Na koniec należy pamiętać o pozostawieniu przejścia dla pieszych o szerokości półtora metra i o ustawieniu urządzenia na nóżce, by zachowało równowagę.

- Edukacja i rozmowy z przedstawicielami miast na każdym etapie prowadzenia wypożyczalni to kluczowe elementy naszej działalności - mówi Valerii Romanov, Bolt Rentals Country Manager w Polsce. Dopasowujemy nasze operacje do potrzeb lokalnej społeczności, wprowadzamy konieczne ograniczenia w zakresie prędkości jazdy i parkowania. To, że mieszkanki i mieszkańcy Torunia już mogą korzystać z naszych rozwiązań mikromobilnych potwierdza, że obrana strategia jest skuteczna. Naszym celem jest zwiększenie mobilności mieszkańców miast poprzez udostępnianie innowacyjnych metod transportu mając na uwadze dbałość o środowisko naturalne.

Nowe hulajnogi Bolt dostępne w Szczecinie, zostały zaprojektowane przez wewnętrzny zespół inżynierski firmy. Są bardzo lekkie, ważą zaledwie 17 kg dzięki wykorzystaniu aluminium. Ich pojemny akumulator pozwala na przejechanie nawet 40 km na jednym ładowaniu. Jednoślad osiąga maksymalną prędkość 25 km/h, przednie i tylne oświetlenie zapewniają bezpieczeństwo podczas korzystania w godzinach późno popołudniowych. Pompowane opony natomiast poprawiają przyczepność do podłoża i płynną jazdę.

Zobacz też: Jest przed maturą i ma już kilka tatuaży. Dlaczego 18-letnia Julia lubi "dziary"?

Wypożyczalnie Bolt można już znaleźć w ponad 10 polskich miastach, a od dziś także w Szczecinie. Rozwój rozwiązań mikromobilnych platformy Bolt jest elementem „zielonych porządków”, czyli brania odpowiedzialności za wpływ platformy na środowisko naturalne. We wrześniu Bolt zadeklarował, że do końca 2020 wszystkie przejazdy hulajnogami będą miały ujemną emisję CO2, a od października 2019 platforma realizuje Green Plan, w ramach którego zobowiązała się do zrównoważenia wkładu platformy w emisję CO₂ dla europejskiego sektora transportu o co najmniej 5 milionów ton do 2025.

Sonda
Korzystasz z hulajnóg elektrycznych?
W Poznaniu powstała ekohulajnoga zbudowana jak roślina!
Nasi Partnerzy polecają