Niecodzienny widok w centrum Świnoujścia. Mała foczka wygrzewała się na nabrzeżu

i

Autor: Domin Niecodzienny widok w centrum Świnoujścia. Mała foczka wygrzewała się na nabrzeżu

Niecodzienny widok w centrum Świnoujścia. Mała foczka wygrzewała się na nabrzeżu [ZDJĘCIA, WIDEO]

Takie sytuacje nie zdarzają się co dzień. W samym centrum Świnoujścia, dosłownie kilka kroków od przeprawy promowej można było spotkać... małą foczkę! Zwierzak wylegiwał się na nabrzeżu, w promieniach wiosennego słońca, budząc ogromne zainteresowanie przechodniów.

Zwierzakowi nie przeszkadzała obecność ludzi. Foka smacznie sobie spała, łapiąc pierwsze wiosenne promienie słońca. Spacerujący wzdłuż nabrzeża mieszkańcy i turyści starali się nie zakłócać jej drzemki i robili jej zdjęcia z odległości.

Czytaj też: W Szczecinie jak w nadmorskim kurorcie. Wystartowała Miejska Strefa Letnia [ZDJĘCIA, WIDEO]

Niecodzienny widok w Świnoujściu. Foka wygrzewała się na nabrzeżu

Po drzemce przyszła również pora na jedzenie. Gdy jeden z wędkarzy postanowił poczęstować fokę świeżymi rybami, ta obudziła się i dosłownie rzuciła się na przysmak. Na szczęście wędkarz wykazał się refleksem, dzięki czemu uniknął zjedzenia ryby wraz z własną ręką.

Foki są widziane w Bałtyku coraz częściej. Można je także spotkać na nadmorskich plażach, jednak na miejskich nabrzeżach są widywane dość rzadko. Warto pamiętać, że w przypadku zauważenia tego morskiego ssaka, nie należy go płoszyć i podchodzić zbyt blisko.

Czytaj też: Majówka na Jasnych Błoniach. Tłumy odwiedzają Jarmark Szczeciński [ZDJĘCIA, WIDEO]

Czy potrafisz prawidłowo określić płeć zwierząt?

Pytanie 1 z 10
Samica psa to: