Nie żyje Władysław Lisewski. Były prezydent Szczecina i wojewoda miał 73 lata

i

Autor: POMERANICA.PL Nie żyje Władysław Lisewski. Były prezydent Szczecina i wojewoda miał 73 lata

Nie żyje Władysław Lisewski. Były prezydent Szczecina i wojewoda miał 73 lata

2021-07-07 15:32

Nie żyje Władysław Lisewski. Działacz "Solidarności", były prezydent Szczecina i wojewoda, a także nauczyciel akademicki i wiceprezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. zmarł w poniedziałek, 5 lipca w wieku 73 lat. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w najbliższy piątek, 9 lipca.

Informację o śmierci Władysława Lisewskiego przekazała w środę zachodniopomorska "Solidarność".

WŁadysław Lisewski był zasłużonym działaczem "Solidarności", do której wstąpił w 1980 roku. W latach 1991-1994 był prezydentem Szczecina. W roku 1997 został wojewodą szczecińskim (po reformie administracyjnej - wojewodą zachodniopomorskim) i pełnił tę funkcję do 2001 roku. Pracował również jako nauczyciel akademicki w Instytucie Technologii Mechanicznej Politechniki Szczecińskiej (obecnie Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego). W latach 2006-2011 był wiceprezesem Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.

W roku 2018 Władysław Lisewski został odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski i Krzyżem Wolności i Solidarności.

Msza pogrzebowa w intencji Władysława Lisewskiego odbędzie się w piątek, 9 lipca, o godz. 13:00 w katedrze św. Jakuba w Szczecinie. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 14.30 w kaplicy na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie.

Czytaj też: Wielkie morze ruin. Tak wyglądał Szczecin krótko po zakończeniu wojny [GALERIA]

Był ukryty pod ziemią przez dziesięciolecia. Można już podziwiać zabytkowy pomnik
Nasi Partnerzy polecają