Edukatorium w Fabryce Wody

i

Autor: Fabryka Wody Edukatorium w Fabryce Wody

Nie tylko zabawa, ale też nauka. Co znajdzie się w Edukatorium szczecińskiej Fabryki Wody? Rusza produkcja wystawy

2022-01-13 13:27

Szczeciński aquapark, powstający przy ul. 1 Maja, ma pełnić nie tylko funkcję rekreacyjną, ale także edukacyjną. Jedną z atrakcji Fabryki Wody ma być Edukatorium, czyli specjalna strefa, w której będzie można zgłębić tajemnice wody

Zakończył się pierwszy etap prac związanych z przygotowaniem wystawy edukacyjnej Fabryki Wody. Gotowa jest dokumentacja projektowa, teraz nadszedł czas na produkcję i montaż eksponatów. Wykonawca przejął już przestrzeń obiektu, w której powstanie Edukatorium.

- Coraz bardziej zbliżamy się do momentu, w którym przestrzeń Edukatorium Fabryki Wody wypełni się elementami pozwalającymi poznać otaczający nas świat - mówi Piotr Zieliński, rzecznik Fabryki Wody. - Wystawy, eksponaty i różnego rodzaju urządzenia, których tematem przewodnim będzie woda, już wkrótce przybiorą swój docelowy kształt i zaczną pojawiać się w przestrzeni obiektu. Przed wykonawcą prac teraz ważne zadanie. Po opracowaniu dokumentacji projektowej, przyszła pora na produkcję wystawy i jej montaż oraz wykończenie przestrzeni centrum edukacyjnego.

Czytaj też: Arek Kocik zniknie z "Królowych Życia" po publikacjach Jana Śpiewaka. "Podejmę kroki prawne"

O Edukatorium

Tematem przewodnim wystawy ma być woda, jej znaczenie, rola, występowanie a także wpływ na nasze życie i cywilizację. Centrum Edukacyjne podzielone będzie na 6 poziomów, z których każdy poświęcony będzie innej tematyce. Każdy poziom – blok tematyczny będzie posiadać swojego „patrona” w postaci danej nauki, uzupełniony o wystawy z pozostałych dziedzin nauki:

  • Kosmos – blok, w którym poruszone zostaną tematy związane z wodą we wszechświecie, uwarunkowaniami kosmicznymi umożliwiającymi powstanie życia na Ziemi oraz eksploracją kosmosu. Patron – fizyka/matematyka.
  • Klimat – blok, w którym tematyka wody ma mieć aspekt związany z szeroko rozumianymi zjawiskami klimatycznymi oraz ich wpływem na życie na Ziemi. Patron – Geografia.
  • Ocean – blok nawiązujący do wody, która zajmuje większość powierzchni Ziemi. Przedstawiona jest ona w aspekcie życia, rozwoju, oraz zagrożeń związanych z wszechoceanem. Patron – Biologia.
  • Człowiek – blok przedstawiający aspekt wody w życiu i rozwoju organizmu człowieka. Patron – Chemia.
  • Cywilizacja Wody – blok ukazujący powstawanie i rozwój cywilizacji wokół rzek, a także wykorzystanie energii i możliwości jakie daje woda w codziennym życiu. Patron- Humanizm.
  • Hydroinżynieria – blok dotyczący wynalazków powstałych w oparciu o wodę, które zmieniły bieg historii. Patron – Historia.

Koszt przygotowania wystawy to ponad 25 mln zł.

Czytaj też: Szczecinianie na celowniku oszustów. W ciągu jednej doby stracili duże pieniądze

Edukatorium w Fabryce Wody

i

Autor: Fabryka Wody Edukatorium w Fabryce Wody

O Fabryce Wody

Fabryka Wody to nowoczesny i wielofunkcyjny park wodny z funkcjami sportowymi, rekreacyjnymi oraz elementami edukacyjnymi. Szczeciński Aquapark składać się będzie z: hali basenowej z basenami rekreacyjnymi i zjeżdżalniami; strefy basenu sportowego; strefy wellness i jednego z największych w kraju saunariów. W części zewnętrznej znajdą się baseny rekreacyjne oraz plaża. Dodatkowo przewidziane zostały strefa sportowa oraz rozrywkowa z kręgielnią, stołami do bilarda, ścianką wspinaczkową, siłownią czy kortami do squasha. Inwestycja obejmuje również realizację lodowiska sezonowego naprzemienne ze sceną amfiteatru oraz torem lodowym. Jedną z cech charakterystycznych szczecińskiego Aquaparku jest Edukatorium. Znajdą się w nim przestrzenie ekspozycyjne oraz laboratoria, w których przeprowadzane będą eksperymenty naukowe związane z wodą.

Sonda
Czy w Szczecinie powinno powstać więcej basenów pływackich?
Rozebrali się i wskoczyli do lodowatej wody. Tak świętują szczecińskie morsy
Nasi Partnerzy polecają