SKM Szczecin

Nie ma peronów ani torów, ale widać już zarys parkingu obok przyszłej stacji SKM przy szczecińskim cmentarzu

2023-02-22 13:06

Wciąż nie ma peronów, nie ma nawet torów, gdyż te zostały zdemontowane już wiele miesięcy temu. Jednak nie przeszkadza to w budowie miejskiej części infrastruktury wokół przyszłego przystanku SKM Szczecin Cmentarz Centralny. Prace w rejonie Ronda Pileckiego są już mocno zaawansowane.

To kolejna miejska inwestycja związana z budową Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Obok przyszłych przystanków powstały lub powstają m.in. parkingi, stojaki rowerowe, chodniki. Tak jest już m.in. w rejonie przystanków: Pomorzany, Niemierzyn, Skolwin Północny, Podjuchy czy Zdunowo, gdzie prace już się zakończyły. W realizacji są kolejne miejsca, m.in. w rejonie przyszłego przystanku SKM Szczecin Cmentarz Centralny, gdzie obecnie nawet nie ma torowiska, które zostało zdemontowane, po czym prace w tym rejonie ustały.

- Mimo ogromnych opóźnień po stronie PKP PLK S.A., Szczecin sukcesywnie realizuje swoją część związaną z budową Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej - mówi Piotr Zieliński ze spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie. - Przy ulicy Ku Słońcu widać już zarys otoczenia kolejnej stacji. Za wykonawcą najtrudniejsze prace.

W ramach inwestycji zlikwidowano ogródki działkowe, wykonano roboty ziemne, nasypy oraz wzmocniono je geowłókniną. Zakończone zostały roboty związane z sieciami elektrycznymi, gazowymi i wodociągowymi. Zamontowane są krawężniki i obrzeża.

- Minione dni to prace związane z wykonywaniem nawierzchni chodników i parkingów, jak również prace związane z zasilaniem i montażem słupów oświetlenia - dodaje Piotr Zieliński.

Koszt prac to ponad 3,4 mln zł.

Sonda
Lubisz podróżować pociągiem?
Budowa Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Postępy nie napawają optymizmem
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany