Najpopularniejsze nazwiska w Polsce w 2020 roku

i

Autor: SE.pl

Jakie są najpopularniejsze NAZWISKA w Polsce? Sprawdź najnowsze statystyki! [TOP 15]

2021-03-20 4:00

Z niektórymi nazwiskami spotykamy się niezwykle często, inne występują zdecydowanie rzadziej, a jeszcze inne - dosłownie w pojedynczych przypadkach. Sprawdziliśmy, jakie były najczęściej występujące nazwiska w Polsce w 2020 roku. Czy w czołówce nadal znajdują się takie nazwiska jak Kowalski czy Nowak? A może w ciągu ostatnich miesięcy trendy uległy zdecydowanej zmianie? Sprawdźcie najnowsze zestawienie!

Każdego roku sporządzane jest zestawienie najpopularniejszych nazwisk, które noszą Polacy. Tak się również stało w 2021 roku, gdy został opublikowany ranking najczęściej używanych nazwisk w Polsce w 2020 roku. Lista została stworzona na podstawie danych z rejestru PESEL.

Zobacz też: Dziwne? Śmieszne? Szokujące? Takie IMIONA nadawano polskim dzieciom w 2020 roku!

Przygotowaliśmy dla Was zestawienie 15 najczęściej występujących nazwisk Polaków. Sprawdźcie, czy na najwyższych pozycjach zestawienia wciąż znajdują się nadal te same nazwiska jak w latach ubiegłych, czy może sytuacja uległa zmianie. Podajemy również dokładne liczby osób noszących najpopularniejsze nazwiska w Polsce w 2020 roku - z podziałem na płeć. Szczegóły w poniższej galerii.

Najpopularniejsze nazwiska w Polsce - TOP15

Czy Wasze nazwiska znalazły się również na tej liście?

Czy rozpoznasz gwiazdę po jej prawdziwym nazwisku?

Pytanie 1 z 7
Walter Willis to tak naprawdę...
Pierwsze krokusy na Jasnych Błoniach w Szczecinie. Wkrótce będą ich tysiące!
Nasi Partnerzy polecają