Dolina Miłości

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Dolina Miłości

To najbardziej ROMANTYCZNE miejsce na Pomorzu Zachodnim. Poznaj siedem sekretów Doliny Miłości [GALERIA]

2021-02-14 8:44

Dolina Miłości to jedno z najbardziej nieodkrytych, a jednocześnie najbardziej romantycznych miejsc na Pomorzu Zachodnim. Wystarczy godzina jazdy z centrum Szczecina, a trafiamy do miejsca, które zachwyca pięknem przyrody i niesamowitym klimatem. Warto się tutaj wybrać niezależnie od pory roku. Poznajcie najciekawsze fakty dotyczące Doliny Miłości!

Historia Doliny Miłości sięga połowy XIX wieku. W 1950 roku na nadodrzańskich wzgórzach w okolicy Zatoni Dolnej powstał malowniczy park o powierzchni około 80 hektarów. Prace nad jego tworzeniem trwały wiele lat i z biegiem czasu stał się on ulubionym miejscem turystów, a także myśliwych, którzy urządzali polowania.

Po II wojnie światowej o Dolinie Miłości zapomniano na wiele lat. Z powodu bezpośredniego sąsiedztwa z granicą państwową była ona niedostępna dla zwykłego śmiertelnika. Aleje zarosły, stawy i strumienie wyschły, zabudowania popadły w ruinę, a elementy małej architektury zostały zdewastowane.

Zobacz też: Tego nikt się nie spodziewał! Sensacyjne ODKRYCIE pod Zamkiem Książąt Pomorskich w Szczecinie

Dopiero w pierwszej dekadzie XXI wieku podjęto kroki mające na celu przywrócenie dawnej świetności tego wyjątkowego miejsca. Dzięki ciężkiej pracy wielu ludzi udało się odtworzyć alejki spacerowe, odbudować stawy, odtworzyć punkt widokowy i zbudować elementy infrastruktury dla turystów. Pojawiły się także tablice edukacyjne, dzięki którym można poznać historię i uzyskać ciekawe informacje na temat Doliny Miłości.

Odtworzenie parku stało się bodźcem do rozwoju branży turystycznej w najbliższej okolicy. Miejsce jest chętni odwiedzane, zarówno przez turystów z Polski jak i z Niemiec.

Poznaj siedem sekretów Doliny Miłości:

Walentynki 2021 - co wiesz o święcie zakochanych? [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Kiedy obchodzimy Walentynki?
Piosenki o miłości dla zakochanych i nie tylko
Nasi Partnerzy polecają