Siedem tajemnic betonowego wraku na jeziorze Dąbie [GALERIA]

2020-02-10 8:11 Grzegorz Kluczyński

Wielki żelbetowy wrak na jeziorze Dąbie od lat stanowi atrakcje turystyczną Szczecina. Jest to także obiekt, który kryje w sobie wiele tajemnic i nie do końca rozwikłanych zagadek. Poznajcie sekrety betonowca!

Żeby zobaczyć z bliska wrak betonowca, trzeba mieć odpowiedni środek transportu. Statek spoczywa na mieliźnie w północnej części jeziora, w okolicach Inoujścia, kilkadziesiąt metrów od brzegu, więc dostać się można do niego wyłącznie drogą wodną: łódką, kajakiem lub większą jednostką pływającą. Woda w tym miejscu osiąga głębokość około 3 metrów.

Chociaż można wspiąć się na szczyt betonowego kadłuba przy pomocy prowizorycznej drabinki, warto pamiętać, że chodzenie po nim jest bardzo niebezpieczne, gdyż chwila nieuwagi może skończyć się upadkiem z wysokości do jednej z trzech ładowni, które są częściowo zatopione.

Wybierając się na wycieczkę po szczecińskich rozlewiskach i jeziorze Dąbie warto zaplanować sobie krótki przystanek w tym miejscu i zobaczyć z bliska obiekt, który jest unikatowy nie tylko w skali kraju. 

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE