Motomikołaje przejechały ulicami Szczecina

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Motomikołaje przejechały ulicami Szczecina

Motomikołaje przejechały ulicami Szczecina [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-12-04 15:00

W sobotę przez centrum Szczecina przejechała parada motomikołajów. Motocykliści w charakterystycznych strojach wyruszyli przed południem z Wałów Chrobrego, by dotrzeć na kąpielisko Arkonka, a następnie do podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Motomikołaje to akcja, która odbywa się w Szczecinie już od kilku lat. Motocykliści organizują zbiórkę prezentów dla domów dziecka i świetlic środowiskowych, następnie rozwożą je do podopiecznych. W blisko 500 paczkach znajdują się m.in. zabawki i słodycze.

W sobotę, 4 grudnia kilkadziesiąt motocykli przejechało ulicami miasta. O godzinie 10:30 wyruszyli z Wałów Chrobrego, następnie przejechali m.in. przez plac Żołnierza, ul. Kopernika, al. Piastów, ul. Mieszka I, Europejską, Taczaka i Szafera na kąpielisko Arkonka. Niestety zaplanowany wcześniej festyn dla dzieci został odwołany z powodu obostrzeń pandemicznych, jednak prezenty dotrą do adresatów już w najbliższych dniach.

Czytaj też: Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy właśnie się rozpoczął! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Ciąg dalszy pod galerią zdjęć

Świąteczne paczki od motocyklistów trafią do podopiecznych placówek w Szczecinie i okolicach. Motomikołaje odwiedzą w tym roku: Dom Dziecka w Policach, Świetlicę w Mścięcinie, Specjalistyczno-Opiekuńczą Placówkę Wsparcia Dziennego "Św. Rodzina", Świetlicę Kubuś Puchatek, Świetlicę Stołczyn, Świetlicę Zdroje, Rodzinny Dom Dziecka Dowlaszów, Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą nr 1 i nr 2 w Stargardzie, Rodzinny Dom Dziecka Siedleckich, Dom Dziecka w Wisełce, Świetlicę Środowiskową w Maszewie a także Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 dla dzieci niepełnosprawnych ruchowo w Policach.

Czytaj też: Szczeciński marynarz już w stroju świętego Mikołaja! Przypomina o świętach i zaprasza na jarmark [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Bierzesz udział w akcjach charytatywnych?
Motomikołaje przejechały ulicami Szczecina
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany