Punkt szczepień przeciw COVID-19

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Masowe szczepienia przeciw COVID-19 w Stargardzie. Mieszkańcy zaszczepią się w SCK

2021-04-07 8:31

Obecnie w powiecie stargardzkim wykonuje się niespełna 500 szczepień dziennie. Wkrótce ta liczba ma się zwiększyć nawet czterokrotnie, dzięki uruchomieniu samorządowych punktów szczepień masowych. Jeden z takich punktów miałby powstać w Stargardzkim Centrum Kultury, które dysponuje nie tylko dogodną lokalizacją, ale także dużą powierzchnią.

Prezydent Rafał Zając zaproponował wojewodzie zachodniopomorskiemu, żeby jeden z takich punktów został utworzony właśnie w Stargardzkim Centrum Kultury. Punkt w SCK może być prowadzony przez stargardzki szpital.

Za tą lokalizacją przemawia nie tylko fakt, iż jest ona położona w ścisłym centrum miasta, co zapewnia m.in. dogodny dojazd. Placówka posiada również dużą powierzchnię, dzięki czemu mogłoby być zaszczepionych jednocześnie więcej osób. Budynek jest także w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Przed SCK znajduje się również duży parking.

Zobacz też: Ogródki działkowe w Szczecinie DROŻEJĄ w zaskakującym tempie! Pobiły już zeszłoroczne rekordy

Drugim punktem, w którym można byłoby masowo szczepić mieszkańców Stargardu i okolic, miałaby być przychodnia przy ul. Pierwszej Brygady 18.

Lista nowych punktów masowych szczepień miałaby być gotowa do 11 kwietnia. Szczepienia powinny w nich ruszyć w drugiej połowie kwietnia.

Zobacz też: IKEA w Szczecinie gotowa przed terminem. Kiedy będzie można zrobić pierwsze zakupy?

Niebezpieczny pustostan straszy w centrum Szczecina
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany