Lotnisko w Goleniowie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Szybkie testy na lotnisku w Goleniowie i na terminalu promowym w Świnoujściu

2021-04-02 15:05

Punkty do szybkich testów na koronawirusa pojawiły się na lotnisku w Goleniowie i na terenie terminalu promowego w Świnoujściu - informuje PAP. Negatywny wynik testu zwalnia podróżnych z 10-dniowej kwarantanny

Mobilny punkt testowania na terminalu promowym w Świnoujściu przeznaczony jest głównie dla osób wjeżdżających do Polski i wyjeżdżających do Szwecji.

- Punkt testowania mieści się w miejscu ogólnodostępnym na terminalu, na parkingu dla ciężarówek. Z jego usług mogą skorzystać także inne osoby, nie tylko podróżni – poinformowała w piątek rzeczniczka Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście Monika Woźniak-Lewandowska.

Zobacz też: "IKEA Dom Jutra" kończy działalność w Szczecinie. Co powstanie w zamian?

Punkt testowania ma zacząć działać w piątek o godz. 15.30 także na lotnisku Szczecin-Goleniów.

- Wszyscy pasażerowie przylatujący oraz odlatujący bezpośrednio poza granice Polski będą mogli w 15 minut zrobić test i otrzymać zaświadczenie zarówno w języku polskim, jak i angielskim – podała Elwira Borecka z portu lotniczego.

Pierwsze testy przygotowane zostały dla pasażerów piątkowego lotu do Bergen, w kolejnych dniach będą się odbywać również przed lotami do Oslo i Londynu, a także po przylocie. Testy są odpłatne.

Zobacz też: Szczecin: Brak słów! Wandale zniszczyli pisanki w Alei Kwiatowej

Jaskinia hazardu w Policach zlikwidowana
Nasi Partnerzy polecają