Zniszczone pisanki w Alei Kwiatowej

i

Autor: ŻSTW

Szczecin: Brak słów! Wandale zniszczyli pisanki w Alei Kwiatowej

2021-04-01 11:54

Miały cieszyć oczy i dodać odrobiny świątecznego klimatu w centrum miasta, tymczasem padły ofiarą czyjejś głupoty. Ktoś zniszczył gigantyczne pisanki z Alei Kwiatowej.

Wandale nie mają za grosz poszanowania dla wspólnej własności. Ich ofiarą padają przystanki komunikacji miejskiej, elementy małej architektury, ściany budynków, dosłownie wszystko, co da się zniszczyć. Tym razem ktoś postanowił wyładować swoją energię na kolorowych pisankach, które kilka dni temu stanęły w Alei Kwiatowej, by wprowadzić mieszkańców w wielkanocny klimat.

- Cztery z jedenastu jaj ustawionych w Alei Kwiatowej uległy zniszczeniu - informuje Celina Wołosz ze spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. - Wandale wyrwali łapę Gryfa, ukradli lampki, pomazali sprayem oraz wywrócili gigantyczne pisanki. Przypominamy, że w Alei Kwiatowej znajduje się monitoring. A pisanki pojawiły się tam jako atrakcja, która ma cieszyć oko, przypominać o zbliżających się Świętach i trwającym Jarmarku Wielkanocnym Online.

Zobacz też: Szczecin: Rowery miejskie powrócą w nowej odsłonie. Mieszkańcy: "Kiedy? Jesienią?"

Gigantyczne pisanki to projekt zrealizowany przez Żeglugę Szczecińską Turystykę Wydarzenia oraz szczecińskie instytucje i stowarzyszenia. Projekty spotkały się z wielkim zachwytem i wzbudziły sporo radości wśród mieszkańców, zwłaszcza dzieci. Łącznie powstało ich dwanaście. Jedenaście ozdobiło Aleję Kwiatową, a jedna pisanka została ustawiona na pl. Armii Krajowej przed wejściem do szczecińskiego magistratu.

Gigantyczne pisanki w Alei Kwiatowej
Nasi Partnerzy polecają