3. Szczeciński Marsz Równości

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Ulicami Szczecina, po raz trzeci przeszedł Marsz Równości

Marsz Równości

Marsz Równości 2022 w Szczecinie. Tęczowy korowód przejdzie ulicami miasta w rytmie... Lady Gagi

2022-07-26 12:07

To już czwarta edycja tego wydarzenia, które przyciąga wszystkich, którzy nie krzywią się na widok tęczy, nie jest im obce słowo "tolerancja" i szanują wszystkich, bez względu na wygląd, pochodzenie czy orientację seksualną. W sobotę, 30 lipca odbędzie się 4. Szczeciński Marsz Równości. Jak zapowiadają organizatorzy, "tego dnia Szczecin zakołysze się w rytm Lady Gagi".

Pierwszy Marsz Równości w Szczecinie odbył się w 2018 roku. Druga edycja miała miejsce rok później, kolejna - z powodu pandemii - dopiero w 2021 roku. Jak podkreślają organizatorzy wydarzenia, Szczecin jest jednym z najbardziej tolerancyjnych i przyjaznych miast w Polsce. Podobnie jak w przypadku poprzednich edycji, spodziewają się, że frekwencja będzie bardzo dobra, a wydarzenie przebiegnie w spokojnej atmosferze, bez niebezpiecznych incydentów.

Czytaj też: Kolorowa Filharmonia i plac Solidarności w kolorach tęczy [ZDJĘCIA]

Przypomnijmy, w 2018 roku, przemarsz próbowała zakłócić grupka narodowców. Natomiast w 2019 roku wiele kontrowersji wywołał pomysł "dezynfekcji" placu Solidarności z "ideologii LGBT", którego jednym z inicjatorów był szczeciński radny PiS Dariusz Matecki, jednak po wybuchu ogólnopolskiego skandalu próbował odciąć się od tego pomysłu. Trzeci marsz przebiegł bez żadnych zakłóceń. We wszystkich poprzednich edycjach Szczecińskiego Marszu Równości brało udział kilka tysięcy osób.

4. Szczeciński Marsz Równości rozpocznie się o godz. 12:00 piknikiem na Łące Kany. O godz. 15:00, ze znajdującego się nieopodal pl. Solidarności wyruszy kolorowy korowód, który przejdzie m.in. przez plac Rodła, plac Żołnierza, Bramę Portową, ul. Krzywoustego, al. Piastów, ul. Piłsudskiego i al. Jana Pawła II na Jasne Błonia. Wydarzenie zakończy afterparty w Hali Odra.

Czytaj też: 3. Szczeciński Marsz Równości. Tęczowy korowód przeszedł ulicami miasta [WIDEO, DUŻO ZDJĘĆ]

4. Szczeciński Marsz Równości - program:

  • 12:00 Piknik, Łąka Kany
  • 15:00 Start Marszu, pl. Solidarności
  • 18:00-21:00 Chill po Marszu | Come with Us Festival
  • 22:00 Afterparty w Hali Odra

Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia na Facebooku.

4. Szczeciński Marsz Równości został objęty patronatem honorowym Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

Czytaj też: Ksiądz Izabela Sikora: "Pięknie, że się różnimy". Zobacz rozmowę z jedną z pierwszych kobiet-księży w Polsce [WIDEO]

Zobacz zdjęcia z ubiegłorocznej edycji Szczecińskiego Marszu Równości:

Sonda
Czy Szczecin jest tolerancyjnym miastem?
3. Szczeciński Marsz Równości
Nasi Partnerzy polecają