Protest Wolne media w Szczecinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Protest "Wolne media" w Szczecinie

Manifestacja "Wolne media" w Szczecinie. Tłum na placu Adamowicza [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-12-19 20:57

W świątecznej scenerii, jednak nie w świątecznym nastroju przebiegała niedzielna manifestacja na placu Adamowicza w Szczecinie. Tłum mieszkańców zebrał się, by protestować w obronie niezależności i wolności mediów w Polsce. Protest, który rozpoczął się o godz. 19:00 jest pokłosiem tzw. ustawy "Lex TVN", która została przegłosowana w piątek w Sejmie.

Manifestacje pod hasłem "Wolne media" odbyły się w niedzielę w wielu miastach Polski. W Szczecinie protest odbył się na placu Adamowicza, w sąsiedztwie odbywającego się w tym miejscu jarmarku świątecznego. Tłum był tak duży, że policja musiała zamknąć jedną z jezdni al. Jana Pawła II.

Czytaj też: Zamach w Berlinie wstrząsnął całym światem. Tak wygląda miejsce tragedii po pięciu latach [ZDJĘCIA, WIDEO]

Uczestnicy przynieśli ze sobą flagi Polski, Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych. Na transparentach widniały hasła: "Wolne media", "Łapy precz od TVN", "Chcemy weta" i "Dziś też nie było teleranka". W manifestacji wzięli udział szczecińscy politycy, m.in.: marszałek Senatu Tomasz Grodzki, posłowie Arkadiusz Marchewka, Magdalena Filiks, Jarosław Rzepa, Dariusz Wieczorek, i Sławomir Nitras, a także marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Zdaniem Prawa i Sprawiedliwości, nowelizacja ustawy ma dostosować polskie prawo do europejskich standardów, czyli że koncesję w Polsce może otrzymać wyłącznie nadawca z europejskim kapitałem. Właścicielem TVN jest amerykański koncern Discovery. Oznacza to, że po podpisaniu ustawy, firma musiałaby sprzedać TVN.

To już kolejna fala protestów w sprawie nowelizacji ustawy medialnej. Przypomnijmy, w sierpniu 2021 roku reasumpcja pierwszego, nieudanego dla partii rządzącej głosowania, która ostatecznie doprowadziła do przegłosowania ustawy "Lex TVN". Ustawa następnie trafiła do Senatu, gdzie została odrzucona. W piątek Sejm odrzucił senackie weto.

Czytaj więcej: Protest przeciw "Lex TVN" w Szczecinie. "PiS i Kukiz to szmaty" [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Oglądasz TVN?
Protest "Wolne media" w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany