Protest przeciw Lex TVN w Szczecinie. PiS i Kukiz to szmaty

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Protest przeciw "Lex TVN" w Szczecinie. "PiS i Kukiz to szmaty"

Protest przeciw "Lex TVN" w Szczecinie. "PiS i Kukiz to szmaty" [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-08-12 20:11

Wydarzenia, do których doszło w środę w Sejmie, wywołały falę emocji. Reasumpcja pierwszego, nieudanego dla partii rządzącej głosowania, która ostatecznie doprowadziła do przegłosowania ustawy "Lex TVN" przez wielu uznawana jest za skandal i bezprawie. W czwartek w wielu miastach w Polsce odbyły się kolejne protesty. W Szczecinie manifestacja pod hasłem "PiS i Kukiz to szmaty" odbyła się pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Mickiewicza.

O godz. 18:00 pod siedzibą partii rządzącej zebrało się ponad sto osób protestujących przeciw nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, określanej mianem "Lex TVN", która została przegłosowana w środę w atmosferze skandalu. Uczestnicy przynieśli ze sobą transparenty, na których widniały m.in. hasła: "Wolne media", "TVP łże", "Łapska precz od TVN". Manifestacja przebiegła w spokojnej atmosferze, chociaż nie brakowało też emocji związanych z wydarzeniami w Sejmie. Manifestacja zakończyła się około godz. 19:00.

Czytaj też: Zachodniopomorscy przedsiębiorcy o "Lex TVN": "Żaden przedsiębiorca nie może być już spokojny"

Zdaniem PiS nowelizacja ustawy ma uchronić polskie media przed ewentualnym przejęciem w przyszłości przez niepożądany kapitał, np. z Rosji. Przeciwnicy uważają jednak, że jest to ustawa wymierzona w nieprzychylną władzy stację TVN, której większość udziałów należy do kapitału amerykańskiego.

Czytaj też: Zachodniopomorskie: Kuriozalna literówka na stacji PKP. Mieszkańcy rozbawieni

Sonda
Czy oglądasz programy na antenie TVN?
Protest w Szczecinie po przegłosowaniu ustawy "Lex TVN"