Pełnia Księżyca

i

Autor: mcbeaner / CC0 / pixabay.com

Listopadowa pełnia Księżyca będzie WYJĄTKOWA. Wydarzy się coś NIECODZIENNEGO!

2020-11-28 22:45

Zbliża się "Bobrzy Księżyc". Tak bowiem jest nazywana jest listopadowa pełnia naturalnego satelity Ziemi. W tym roku będzie ona jednak jedyna w swoim rodzaju, gdyż będzie jej towarzyszyć wyjątkowe zjawisko. Warto spojrzeć w niebo!

Spis treści

  1. Pełnia Księżyca w listopadzie 2020 - kiedy obserwować?
  2. Bobrzy Księżyc 2020
  3. Jak obserwować pełnię Księżyca?
  4. Pełnia Księżyca z dodatkowym niezwykłym zjawiskiem

Pełnia Księżyca w listopadzie 2020 - kiedy obserwować?

Listopadowa pełnia Księżyca osiągnie pełny efekt 30 listopada 2020 roku, o godz. 10:32. Pełnię będzie można podziwiać również w andrzejkowy wieczór.

Bobrzy Księżyc 2020

Skąd się wzięło określenie "Bobrzy Księżyc" lub "Księżyc Bobra"? Wszystko dzięki rdzennym Amerykanom, którzy wymyślili taką nazwę. To właśnie o tej porze roku polowali oni na bobry, by przed zimą pozyskać ich ciepłe futra. Stąd właśnie wzięła się nazwa ostatniej pełni przed zimą.

Jak obserwować pełnię Księżyca?

Do obserwacji Księżyca nie jest potrzebny żaden specjalistyczny sprzęt. Wystarczy przede wszystkim bezchmurne niebo. O ile to możliwe, warto również wybrać się za miasto, gdzie niebo jest pozbawione tzw. "zanieczyszczenia światłem", co sprzyja również obserwacji gwiazd.

Pełnia Księżyca z dodatkowym niezwykłym zjawiskiem

Tuż przed wejściem Księżyca w fazę pełni, będzie miało miejsce jeszcze jedno ciekawe zjawisko. 30 listopada, około godziny 9:43 wystąpi częściowe zaćmienie Księżyca. Zjawisko to powstaje w momencie, gdy Ziemia znajduje się między Słońcem a Księżycem będącym w pełni.

Przyroda oszalała! W listopadzie w Szczecinie kwitną drzewa
Nasi Partnerzy polecają