Eurojackpot: Ile można wygrać w losowaniu 20.05.2022? To się w głowie nie mieści!

2022-05-20 7:57
Kumulacja Eurojackpot. Kto zostanie multimilionerem?
Autor: GRAFIKA SE Maciej Jabłoński

Kto z nas nie marzy o zostaniu multimilionerem? Niektórzy zostają nimi dzięki ciężkiej pracy, inni wygrywają ogromne sumy w grach liczbowych, np. w Lotto. Jedną z gier, w której można wygrać naprawdę duże pieniądze, jest Eurojackpot. Wygrane sięgają kilkudziesięciu, a nawet kilkuset milionów euro. Kiedy odbywają się losowania Eurojackpot i ile można wygrać?

Losowania Eurojackpot odbywają się w każdy wtorek i piątek (przed 29 marca 2022 r. było to tylko jedno losowanie, które odbywało się w piątki) między godz. 20:00 a 21:00. Najbliższe losowanie odbędzie się w piątek, 20 maja 2022 roku. Wyniki zostaną ogłoszone podczas wieczornego losowania Lotto o godz. 21:30, na antenie TVP3 i stronie www.lotto.pl.

W ostatnim losowaniu Eurojackpot nie padła główna wygrana. Oznacza to kumulację. W kolejnym losowaniu osoba, która wytypuje prawidłowe liczby może wygrać 500 milionów złotych - tyle bowiem wynosi wygrana. Jest więc o co grać! Za takie pieniądze można zafundować sobie prawdziwy luksus do końca życia.

W ostatnim czasie Polacy mają spore szczęście w Eurojackpot. Piątek, 13 sierpnia 2021 okazał się najszczęśliwszym dniem w życiu dla mieszkańca powiatu bieruńsko-lędzińskiego na Śląsku, który wygrał 206 550 000 zł. Szczęśliwy gracz zawarł kilka zakładów metodą na chybił trafił.

Wcześniej najwyższą wygraną w Polsce w Eurojackpot było 193 miliony złotych. Udało się to w 2019 roku. Wygraną odnotowano w jednej z miejscowości powiatu piotrkowskiego w województwie łódzkim. Druga najwyższa wygrana w wysokości 96 mln zł padła 11 września 2020 roku w powiecie pruszkowskim.

Jak grać w Eurojackpot?

Grać można w kolekturach Lotto lub online na stronie www.lotto.pl. Należy wytypować 5 z 50 i 2 z 12 liczb - samodzielnie lub metodą chybił-trafił. Można grać na wiele zakładów jednocześnie, co zwiększa szansę na wygraną.

Można także zagrać na cztery kolejne losowania lub subskrybować kupon, aby brał udział w każdym kolejnym losowaniu gry do momentu odwołania subskrypcji.

Od 29 marca 2022 r. losowania Eurojackpot odbywają się nie raz, ale dwa razy w tygodniu: we wtorki i w piątki.

Sonda
Czy grasz w totolotka?
Złoto pod legnicką wsią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE