zajawka LOTTO

i

Autor: Redakcja SE

LOTTO ma już 64 lata! Sprawdź NAJWIĘKSZE wygrane w historii! To ASTRONOMICZNE sumy!

2021-01-27 7:41

Wystarczy wytypować 6 z 49 liczb, żeby stać się milionerem. Mijają 64 lata od pierwszego losowania najpopularniejszej gry liczbowej w Polsce. Pierwsze losowanie gry, którą obecnie znamy pod nazwą Lotto, odbyło się 27 stycznia 1957 roku. Od tamtej pory wiele się zmieniło: terminy i sposoby losowań, a także nazwa gry, jednak jedna rzecz pozostała niezmienna - słynny "totolotek" to przepustka do ogromnej fortuny.

Gra organizowana jest przez Totalizator Sportowy, przedsiębiorstwo, które powstało w 1956 roku. Początkowo nosiła nazwę Toto-Lotek, dopiero w 1975 roku zmieniono ją na Dużego Lotka. Losowania odbywały się raz w tygodniu, w niedziele, a od 1984 roku w soboty. W 1991 roku wprowadzono dodatkowe losowania w środy, a slogan reklamowy "miliard w środę, miliard w sobotę" na długo stał się znakiem rozpoznawczym tej najpopularniejszej gry liczbowej w Polsce.

W 2007 roku wprowadzono trzecie losowanie w tygodniu. Od tamtej pory losowania odbywają się we wtorki, czwartki i soboty.

W 2009 roku nadeszły kolejne zmiany. Duży Lotek zmienił ponownie nazwę - Lotto, która obowiązuje do dnia dzisiejszego.

ROZWIĄŻ QUIZ: To prawdziwy HIT telewizji! Jak dobrze znasz bohaterów GOGGLEBOX?

W Lotto można wygrać naprawdę duże kwoty, wszystko dzięki kumulacjom, które sięgają dziesiątek milionów złotych. Najwyższa kumulacja wyniosła 57 804 715 zł. Było to 7 maja 2016 roku. Jednak wtedy nie padła jedna główna wygrana, lecz aż trzy. Kwota została więc podzielona na wszystkich szczęśliwych graczy.

Najwyższe wygrane w Lotto

W historii Lotto padły liczne duże wygrane. W poniższym zestawieniu przedstawiamy te najwyższe. Kwoty robią ogromne wrażenie!

Jak grać w Lotto?

W Lotto można grać na różne sposoby: na chybił trafił, wykorzystując swoje ulubione lub ostatnie kupony lub po prostu wpisać swoje szczęśliwe liczby. Należy wybrać 6 z 49 liczb. Na kuponie może się znaleźć maksymalnie 10 zakładów. Jeden zakład kosztuje tylko 3 zł.

W grze systemowej typujesz więcej liczb w zakładzie – od 7 do 12 spośród 49, a tym samym zwiększasz swoje szanse na wygraną i wygrywasz więcej.3 Graj z Plusem

ROZWIĄŻ QUIZ: Te państwa NAPRAWDĘ tak się nazywają! Rozpoznasz je wszystkie?

Dzięki grze z Plusem, liczby z Twojego zakładu Lotto biorą udział w dodatkowym losowaniu miliona złotych. Dodanie Plusa do zakładu to tylko złotówka! Graj na wiele losowań lub subskrybuj kupon.

Możesz grać na 10 kolejnych losowań lub subskrybować kupon, aby brał udział w każdym kolejnym losowaniu gry do momentu odwołania subskrypcji. Dzięki temu nie ominiesz swojego szczęśliwego dnia!

Losowanie Lotto odbywa się w każdy wtorek, czwartek i sobotę.

Sonda
Czy i jak często grasz w Lotto?
W tym miejscu zaczynali najwięksi giganci polskiego handlu. Dziś obraca się w gruz
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany