Torowa rewolucja: wycinka drzew na pętli Pomorzany i likwidacja działek

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Torowa rewolucja: wycinka drzew na pętli Pomorzany i likwidacja działek

Krajobraz jak po apokalipsie. Pierwsze efekty "torowej rewolucji" na szczecińskich Pomorzanach [ZDJĘCIA, WIDEO]

2022-01-18 23:30

Wycięte drzewa na pętli tramwajowej, opuszczone ogródki działkowe, na których straszą częściowo rozebrane i zdewastowane altanki. Tak wyglądają pierwsze efekty "torowej rewolucji na Pomorzanach. W ramach rozpoczętej zaledwie kilka dni temu ogromnej inwestycji komunikacyjnej, prace toczą się w różnych miejscach. Jak w przypadku większości tego typu przedsięwzięć, na początku konieczna jest wielka "demolka".

Przebudowa torowisk w ramach tej części "torowej rewolucji" obejmuje m.in. ulice: Kolumba, Chmielewskiego i al. Powstańców Wielkopolskich, a także pętlę tramwajową na Pomorzanach, która czasy świetności ma już dawno za sobą. Ostatni remont miał tutaj miejsce w latach 70. XX wieku. Podobnie jest z ulicami Kolumba i Chmielewskiego, które ostatnio przeszły modernizację ponad 30 lat temu.

Czytaj też: Ten widok wkrótce przejdzie do historii. "Torowa rewolucja" rusza na Pomorzanach i w centrum Szczecina [ZDJĘCIA, WIDEO]

Obecnie główne prace toczą się przede wszystkim w rejonie dworca Szczecin Główny, na ul. Kolumba i Nabrzeże Wieleckie, a także na ul. Smolańskiej, w rejonie pętli. Na samej pętli tramwajowej trwają prace przygotowawcze: wycięto już drzewa, a także trwa likwidacja części ogródków działkowych, o teren których zostanie powiększona istniejąca pętla, na której będzie nie tylko więcej miejsca dla tramwajów, ale także będą mogły zatrzymywać się na niej autobusy. Powstanie również nowy budynek socjalno-kasowy.

Całość prac ma zająć dwa lata, czyli na ostateczny efekt mieszkańcy będą musieli poczekać do przełomu lat 2023/2024. Wartość inwestycji to 262 miliony złotych.

Czytaj też: Torowa rewolucja w Szczecinie wchodzi w kolejny etap. Częściowo zamkną al. Wyzwolenia, otworzą ul. Kołłątaja

Sonda
Czy często stoisz w korkach?
Krajobraz jak po apokalipsie. Pierwsze efekty "torowej rewolucji" na szczecińskich Pomorzanach
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany