Wkrótce ten widok przejdzie do historii. Torowa rewolucja rusza na Pomorzanach i w centrum Szczecina

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Juz wkrótce ten widok przejdzie do historii. "Torowa rewolucja" rusza na Pomorzanach i w centrum Szczecina

Ten widok wkrótce przejdzie do historii. "Torowa rewolucja" rusza na Pomorzanach i w centrum Szczecina [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-11-22 8:53

Wciąż jeszcze jeżdżą tędy tramwaje, autobusy i samochody. Jednak już za kilka dni te ulice formalnie staną się placem budowy, a niedługo potem pojawią się pierwsze ekipy drogowców... i kolejne utrudnienia dla mieszkańców Szczecina. "Torowa rewolucja" obejmie swoim zasięgiem dwie główne ulice prowadzące na Pomorzany, a także kilka ulic w centrum miasta.

Zasięg inwestycji wartej 262 miliony złotych jest ogromny. Remontu doczeka się ulica Kolumba, która jest w katastrofalnym stanie, a także ulica Chmielewskiego, aleja Powstańców Wielkopolskich, pętla na Pomorzanach oraz ulice: Nowa, Dworcowa i fragment ul. Nabrzeże Wieleckie.

Czytaj też: Okazałe drzewa na Turzynie poszły pod topór. Czy będą nowe nasadzenia? [ZDJĘCIA, WIDEO]

Ciąg dalszy pod galerią zdjęć

Zmieni się dosłownie wszystko. Wyremontowane zostaną torowiska, jezdnie, chodniki, powstaną nowe drogi dla rowerów i wyniesione przystanki - w tym również typu wiedeńskiego. Ogromna metamorfoza czeka także wysłużoną pętlę tramwajową, która zostanie powiększona i dostosowana do obecnie obowiązujących norm.

Prace mają potrwać dwa lata i zostaną podzielone na etapy, by utrudnienia dla mieszkańców były jak najmniejsze. Całość ma być gotowa pod koniec 2023 roku.

Czytaj też: Bankomat wyświetlił komunikat: "Zabierz swoje pieniądze". Obok przechodził Ukrainiec…

Sonda
Jak oceniasz stan szczecińskich ulic?
Ten widok wkrótce przejdzie do historii. "Torowa rewolucja" rusza na Pomorzanach i w centrum Szczecina