W razie trudnych czasów gotówka nic nam nie da

i

Autor: Peggy_Marco / CC0 / pixabay.com W razie trudnych czasów gotówka nic nam nie da

Bankomat wyświetlił komunikat: "Zabierz swoje pieniądze". Obok przechodził Ukrainiec...

2021-11-19 14:14

Z niecodzienną sytuacją spotkał się pewien obywatel Ukrainy, który przechodząc obok jednego z bankomatów w Świnoujściu, dostrzegł wyświetlający się na ekranie komunikat: "Zabierz swoje pieniądze". Gdy podszedł do urządzenia, zobaczył na podajniku gotówki gruby plik banknotów. To było aż 5 tysięcy złotych!

Zaskoczony tą dość niecodzienną sytuacją, mężczyzna wyciągnął pieniądze z podajnika. Okazało się, że była wręcz niewyobrażalna kwota, bo aż 5 tysięcy złotych. Za te pieniądze można nie tylko wybrać się na duże zakupy, albo zafundować sobie wymarzone wakacje, ale także przeżyć kilka miesięcy. Ukrainiec wyciągnął gotówkę i oddalił się od bankomatu.

Czytaj też: Szczeciński radny chce treningów dla MORDUJĄCYCH kobiet. O co chodzi?!

Ciąg dalszy pod sondą

Sonda
Czy kiedykolwiek znalazłeś/aś zgubione pieniądze?

To, co zrobił później, okazało się wzorem do naśladowania dla innych. Mężczyzna udał się bowiem do Komendy Miejskiej w Świnoujściu, gdzie przekazał znalezione pieniądze policjantom. Ci zabezpieczyli gotówkę przyniesioną przez uczciwego znalazcę.

Czytaj też: Mirosławiec: Groził żonie śmiercią. Rozlał benzynę i chciał podpalić dom!

Kilkanaście godzin później, oficer dyżurny z tej samej komendy odebrał telefon od zmartwionej kobiety, która prosiła o pilną pomoc. Okazało się bowiem, że jej mąż wypłacił w bankomacie pieniądze, jednak w roztargnieniu nie zabrał ich z podajnika gotówki. Chodziło o kwotę 5 tysięcy złotych, czyli dokładnie tyle, ile wcześniej z bankomatu wyciągnął uczciwy Ukrainiec.

Dzięki uczciwości mężczyzny, cała sytuacja zakończyła się szczęśliwie, a pieniądze trafiły do ich prawowitego właściciela.

Okazałe drzewa na Turzynie poszły pod topór. Czy będą nowe nasadzenia?
Nasi Partnerzy polecają