Kot Gacek niespodziewanie zniknął z map Google!

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Kot Gacek niespodziewanie zniknął z map Google!

Co się stało?

Kot Gacek niespodziewanie zniknął! Atrakcja Szczecina usunięta z Google Maps

2023-02-23 9:02

Kot Gacek z ulicy Kaszubskiej stał się niekwestionowaną atrakcją numer jeden w Szczecinie. Zyskał swoją własną "pinezkę" w serwisie Google Maps, gdzie tysiące internautów zostawiło mnóstwo pozytywnych opinii, oceniając kocura na pięć gwiazdek. Niespodziewanie znacznik zniknął z popularnej aplikacji, wywołując niepokój wśród jej użytkowników. Co się stało?

Chociaż mieszkańcy Szczecina znają Gacka od lat, dopiero całkiem niedawno zrobiło się o nim głośno w całej Polsce... i nie tylko. Niespodziewanie ruszyła prawdziwa "lawina". O szczecińskim kocie pisały zarówno polskie jak i zagraniczne media. Dzięki licznym, pozytywnym opiniom w serwisie Google Maps, kocur z ulicy Kaszubskiej stał się jedną z największych szczecińskich atrakcji, pozostawiając w tyle Filharmonię, Wały Chrobrego czy Zamek Książąt Pomorskich. Gacek otrzymał najwyższą możliwą ocenę 5 gwiazdek i tysiące komentarzy. Zupełnie niespodziewanie, kilka dni temu "pinezka" zniknęła z popularnej aplikacji.

"Nie wiemy co dalej ale na pewno jest trochę smutno. Nic z tego nie mieliśmy poza frajdą i dumą. Tym bardziej głupio że sława trochę międzynarodowa się zrobiła a Google takie numery..." - czytamy na instagramowym profilu kota Gacka.

Rzeczywiście, od kilku dni "pinezka" z Kotem Gackiem jest nieaktywna. Nie wiadomo, dlaczego znacznik został usunięty. Czy to efekt czyjejś złośliwości? Czy Google uznało, że uliczny kot nie może być atrakcją? Trudno powiedzieć.

Kot Gacek niespodziewanie zniknął z map Google!

i

Autor: Google Maps Kot Gacek niespodziewanie zniknął z map Google!

"My już pisaliśmy do supportu i na tweetera googlepolska ale może ktoś ma lepsze wtyki. Będziemy wdzięczni za pomoc" - piszą administratorzy profilu kotgacekeveryday na Instagramie (pisownia oryginalna).

Zniknięcie Gacka z map Google zaniepokoiło również internautów.

"No właśnie szukałam i nie znalazłam."

"Pewnie jakiś pieseł za tym stoi..."

"Najważniejsze że odpowiedni wiedzą, że tam jest."

- czytamy w komentarzach pod wpisem.

Miejmy nadzieję, że sytuacja szybko się wyjaśni i największa atrakcja Szczecina ostatnich tygodni powróci na swoje "wirtualne" miejsce.

Sonda
Spotkałeś kiedyś kota Gacka?
Wiosna idzie! Pierwsze krokusy już zakwitły w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają