Koniec hazardu w Szczecinie Dąbiu. Celnicy zlikwidowali nielegalny salon gier [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-01-26 9:38

To kolejny nielegalny salon gier w Szczecinie, który znalazł się na celowniku funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej. Tym razem zlikwidowana została jaskinia hazardu w Dąbiu. W spektakularnej akcji wzięło udział 19 funkcjonariuszy.

Celnicy w akcji. Koniec hazardu w Szczecinie Dąbiu

W lokalu zabezpieczono 7 komputerów i 8 monitorów wykorzystywanych do gier hazardowych, a także router, wideo rejestrator, kamerę i telefon komórkowy. Zabezpieczono też gotówkę w wysokości 572 zł.

- Na miejscu zastano pięciu graczy i jedną osobę z obsługi - informuje Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. - Wszystkie osoby zostały przesłuchane.

Zobacz też: To dopiero SZCZĘŚCIARZ! Gracz ze Szczecina ZDRAPAŁ prawdziwą FORTUNĘ!

W czynnościach uczestniczyło 19 funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie. Wszystkie urządzenia, na których możliwe było prowadzenie nielegalnych gier hazardowych, zostały zajęte do sprawy karnej-skarbowej.

To już kolejna akcja w tej części miasta, skierowana przeciwko nielegalnemu hazardowi. Podobny punkt, również w Dąbiu, zlikwidowano na początku grudnia 2020 roku.

- Zgodnie z ustawą o grach hazardowych, automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja - dodaje Małgorzata Brzoza. - Przypominamy, że od 2017 za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne tj. 100 tys. zł od jednego automatu.

Warto pamiętać, że takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna. Może to być wysoka grzywna, kara więzienia do lat 3, albo obie kary łącznie.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Sonda
Grałeś kiedyś w gry hazardowe?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany