Już sobie nie pograją. SPEKTAKULARNA akcja w salonie gier w Szczecinie Dąbiu [ZDJECIA, WIDEO]

2020-12-02 10:00

To już kolejna nielegalna jaskinia hazardu w Szczecinie, która została zlikwidowana przez funkcjonariuszy zachodniopomorskiego oddziału Krajowej Administracji Skarbowej. Tym razem zamknięto lokal w Szczecinie Dąbiu.

Do interwencji doszło 26 listopada. Na podstawie postanowienia Prokuratury Rejonowej Szczecin-Zachód funkcjonariusze przeszukali lokal, w którym uprawiono nielegalną działalność. Zatrzymali 7 komputerów służących do urządzania gier hazardowych. Dodatkowo zabezpieczono router, dysk twardy, wideo rejestrator, telefon komórkowy z kartą SIM, 2 kamery oraz gotówkę w kwocie 795 zł.

Nielegalny salon gier w Szczecinie Dąbiu zlikwidowany

- Na miejscu zastano 6 osób w tym 3 obywateli Ukrainy - informuje Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. - Wszystkie osoby przesłuchano. Jednej osobie postawiono zarzuty w związku z organizowaniem nielegalnych gier hazardowych. Jedną z osób przekazano policji ponieważ była poszukiwana do odbycia kary.

W akcji uczestniczyło 20 funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie. Urządzenia, na których możliwe było prowadzenie gier hazardowych wbrew przepisom zostały zajęte do sprawy karnej-skarbowej.

- Zgodnie z ustawą o grach hazardowych, automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja - dodaje Małgorzata Brzoza.

Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne. Jest to 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE