Już sobie nie pograją. SPEKTAKULARNA akcja w salonie gier w Szczecinie Dąbiu [ZDJECIA, WIDEO]

To już kolejna nielegalna jaskinia hazardu w Szczecinie, która została zlikwidowana przez funkcjonariuszy zachodniopomorskiego oddziału Krajowej Administracji Skarbowej. Tym razem zamknięto lokal w Szczecinie Dąbiu.

Do interwencji doszło 26 listopada. Na podstawie postanowienia Prokuratury Rejonowej Szczecin-Zachód funkcjonariusze przeszukali lokal, w którym uprawiono nielegalną działalność. Zatrzymali 7 komputerów służących do urządzania gier hazardowych. Dodatkowo zabezpieczono router, dysk twardy, wideo rejestrator, telefon komórkowy z kartą SIM, 2 kamery oraz gotówkę w kwocie 795 zł.

Nielegalny salon gier w Szczecinie Dąbiu zlikwidowany

- Na miejscu zastano 6 osób w tym 3 obywateli Ukrainy - informuje Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. - Wszystkie osoby przesłuchano. Jednej osobie postawiono zarzuty w związku z organizowaniem nielegalnych gier hazardowych. Jedną z osób przekazano policji ponieważ była poszukiwana do odbycia kary.

W akcji uczestniczyło 20 funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie. Urządzenia, na których możliwe było prowadzenie gier hazardowych wbrew przepisom zostały zajęte do sprawy karnej-skarbowej.

- Zgodnie z ustawą o grach hazardowych, automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja - dodaje Małgorzata Brzoza.

Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne. Jest to 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.