Telefon

i

Autor: Alexas_Fotos / CC0 / pixabay.com

Szczecin: Oszuści znów atakują. Ostrzeżcie swoje babcie i dziadków!

2020-12-01 19:25

Pomimo licznych ostrzeżeń i coraz większej świadomości w społeczeństwie, przestępcy nie dają za wygraną. Oszuści działający metodami "na wnuczka" lub "na policjanta" znów się uaktywnili. Jak informuje policja, w poniedziałek ofiarą przestępców padła starsza szczecinianka, która została oszukana według dobrze znanego scenariusza. Kobieta straciła nie tylko wszystkie swoje oszczędności, ale także biżuterię.

W ciągu kilku ostatnich dni doszło do kilku prób oszustwa. Na szczęście wielu seniorów zachowało czujność i nie uwierzyło w słowa fałszywych policjantów, którzy w trakcie rozmów telefonicznych rozmawiali z nimi w bardzo przekonywujący i byli bardzo pewni siebie. Niestety jedna z seniorek uwierzyła w wymyśloną historię o tym, że jej pieniądze są zagrożone, przekazując kilka tysięcy złotych i biżuterię przestępcom.

Policjanci apelują więc, by ostrzegać swoich starszych krewnych przed oszustami.

- Mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny lub policjantów - informuje biuro prasowe szczecińskiej policji. - Uczulmy ich jak mają reagować w takich sytuacjach, czego bezwzględnie nie powinni robić i na co zwrócić uwagę.

Sonda
Znasz kogoś, kto padł ofiarą oszustwa "na wnuczka"?
Przyroda oszalała! W listopadzie w Szczecinie kwitną drzewa
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany