Szczecin: Mieszkańcy zareagowali. Kolejna jaskinia hazardu zamknięta [ZDJECIA, WIDEO]

Październikowe działania Krajowej Administracji Skarbowej doprowadziły do zamknięcia kolejnego nielegalnego punktu hazardowego w Szczecinie. Tym razem funkcjonariusze zamknęli nielegalny punkt hazardowy na Prawobrzeżu.

Przy ulicy Leszczynowej przeszukany został lokal, w którym prowadzony był nielegalny hazard.

- Zabezpieczone zostały komputery wykorzystywane do gier hazardowych - mówi Małgorzata Brzoza z Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. - Podczas przeszukania lokalu ujawniono również dodatkowy monitor do obsługi kamer przemysłowych. Zabezpieczono także ruter, kamery do monitoringu i telefon komórkowy.

Szczecin: Kolejna jaskinia hazardu rozbita

Działania były prowadzone na podstawie postanowienia Prokuratury Rejonowej Szczecin-Prawobrzeże. Brało w nich udział 14 funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie.

- Ważnym elementem naszej pracy w tym zakresie są sygnały od mieszkańców - dodaje rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej. To właśnie mieszkańcy poinformowali służby o nielegalnej działalności.

W razie wątpliwości dotyczących legalności prowadzonej działalności lub podejrzenia nielegalnej działalności hazardowej, można skontaktować się z Krajowym Telefonem Interwencyjnym KAS 800 060 000. To bezpłatny, całodobowy numer pod który można zgłaszać wszelkie nieprawidłowości m.in. dotyczące gier hazardowych. Można również wysłać maila na adres powiadomKAS@mf.gov.pl.

Urzędnicy KAS przypominają, że za udostępnienie lokalu czy nawet jego części pod automaty do gier, posiadacz lokalu narażony jest na karę pieniężną w wysokości 100 tys. zł od każdego automatu. Kara ta nie jest uzależniona od wykazania świadomego naruszenia przepisów ustawy o grach hazardowych. Za nielegalne urządzanie gier hazardowych grozi odpowiedzialność karna skarbowa: kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.

Nasi Partnerzy polecają