Ulica Ściegiennego

i

Autor: Google Street View

Kolejne zmiany szczecińskim Śródmieściu. Ściegiennego bez przejazdu

2021-05-07 10:41

Modernizacja ulic w centrum Szczecina wkracza w kolejny etap. Niestety wiąże się to z kolejnymi utrudnieniami dla kierowców. Tym razem będą one dotyczyć fragmentu ul. Piotra Ściegiennego. Warto więc zwracać szczególną uwagę na znaki drogowe i tablice informacyjne.

Zmiany zaczną obowiązywać od najbliższego wtorku, 11 maja. Oznacza to całkowite zamknięcie dla ruchu fragmentu ul. Piotra Ściegiennego na odcinku między al. Piastów i ul. Królowej Jadwigi, przy dawnej "ścianie płaczu".

Czytaj też: Ulice w Śródmieściu nabierają kształtów. Można już korzystać z nowych, równych chodników [ZDJĘCIA]

Są też dobre wiadomości. Jednocześnie udostępniony zostanie dla mieszkańców zostanie odcinek ul. Boh. Getta Warszawskiego na odcinku od Piastów do ul. Królowej Jadwigi. Dotyczy to wyłącznie parkowania. Wjazd i wyjazd w będzie odbywał się od strony skrzyżowania z ul. Królowej Jadwigi.

Co się zmieni w Śródmieściu?

Na remontowanych fragmentach pojawią się nowe chodniki i nawierzchnie jezdni, zmieniona zostanie organizacja ruchu między innymi dzięki wprowadzeniu strefy 30. W miejscach narażonych na nieprzepisowe parkowanie pojazdów wykonane zostaną słupki zabezpieczające oraz ustawione zostaną donice i ławki. Dodatkowa zieleń i mała architektura sprawią, że okolice będą bardziej przyjazne dla mieszkańców. Prace mają zakończyć się w połowie roku. Koszt inwestycji to ponad 14 milionów złotych.

Dom legendarnego "rzeźnika z Niebuszewa" zmienił się nie do poznania
Nasi Partnerzy polecają