Przebudowa ulic w centrum Szczecina

i

Autor: Grzegorz Kluczyński / ZDiTM Szczecin

Szczecin: Ulice w Śródmieściu nabierają kształtów. Można już korzystać z nowych, równych chodników [ZDJĘCIA]

2021-05-05 7:37

Prace trwają już od wielu miesięcy i nieco utrudniają życie mieszkańcom, ale na szczęście widać już efekty w postaci m.in. nowych, równych chodników, z których można już korzystać. Po zakończeniu przebudowy zmieni się spora część szczecińskiego Śródmieścia. Skorzystają zarówno kierowcy, jak i piesi i rowerzyści.

- Piesi korzystają z coraz większych fragmentów chodników na remontowanych ulicach w śródmieściu - informuje Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transport Miejskiego w Szczecinie. - Wykonawca realizuje swoje prace zachowując ciągłą możliwość przemieszczania się , na początku na nawierzchniach tymczasowych, sukcesywnie oddając nowe chodniki.

Roboty prowadzone są jednocześnie w kilku miejscach. Na odcinku ulicy Bohaterów Getta Warszawskiego od Królowej Jadwigi do alei Piastów chodniki wykonane są po obu stronach.

Zobacz też: Tutaj ludzkie mięso przerabiano na... BIGOS! Kamienica legendarnego "rzeźnika z Niebuszewa" już tak nie wygląda [ZDJĘCIA, WIDEO]

- Gotowa jest także podbudowa pod przyszłe warstwy bitumiczne - dodaje Hanna Pieczyńska. - Obecnie prowadzone są prace brukarskie na skrzyżowaniu ul. Getta Warszawskiego z ul. Piastów. Na odcinku ulicy Królowej Jadwigi od Bohaterów Getta Warszawskiego do Ściegiennego po stronie północnej kontynuowane są prace przy wykonywaniu koryta i konstrukcji wraz z zabudową krawężników.

Jeszcze w tym miesiącu mają zakończyć się prace na skrzyżowaniu ul. Boh. Getta oraz al. Piastów. Na ul. Królowej Jadwigi pojawi się nowy chodnik i rozpoczną się prace ziemne na ulicy Ściegiennego.

Zobacz też: Aleja Fałata znów dostępna dla pieszych i rowerzystów. Warto jednak patrzeć pod nogi i pod koła [ZDJĘCIA]

Na remontowanych fragmentach pojawią się nowe chodniki i nawierzchnie jezdni, zmieniona zostanie organizacja ruchu między innymi dzięki wprowadzeniu strefy 30. W miejscach narażonych na nieprzepisowe parkowanie pojazdów wykonane zostaną słupki zabezpieczające oraz ustawione zostaną donice i ławki. Dodatkowa zieleń i mała architektura sprawią, że okolice będą bardziej przyjazne dla mieszkańców. Prace mają zakończyć się w połowie roku. Koszt inwestycji to ponad 14 milionów złotych.

Zobacz też: Wyjątkowa pamiątka na kamienicy w Szczecinie. Przypomina o jej MROCZNEJ historii [ZDJECIA, WIDEO]

Dom legendarnego "rzeźnika z Niebuszewa" zmienił się nie do poznania
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany