Szczecin: Ulice w Śródmieściu nabierają kształtów. Można już korzystać z nowych, równych chodników [ZDJĘCIA]

Przebudowa ulic w centrum Szczecina
Autor: Grzegorz Kluczyński / ZDiTM Szczecin

Prace trwają już od wielu miesięcy i nieco utrudniają życie mieszkańcom, ale na szczęście widać już efekty w postaci m.in. nowych, równych chodników, z których można już korzystać. Po zakończeniu przebudowy zmieni się spora część szczecińskiego Śródmieścia. Skorzystają zarówno kierowcy, jak i piesi i rowerzyści.

- Piesi korzystają z coraz większych fragmentów chodników na remontowanych ulicach w śródmieściu - informuje Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transport Miejskiego w Szczecinie. - Wykonawca realizuje swoje prace zachowując ciągłą możliwość przemieszczania się , na początku na nawierzchniach tymczasowych, sukcesywnie oddając nowe chodniki.

Roboty prowadzone są jednocześnie w kilku miejscach. Na odcinku ulicy Bohaterów Getta Warszawskiego od Królowej Jadwigi do alei Piastów chodniki wykonane są po obu stronach.

Zobacz też: Tutaj ludzkie mięso przerabiano na... BIGOS! Kamienica legendarnego "rzeźnika z Niebuszewa" już tak nie wygląda [ZDJĘCIA, WIDEO]

- Gotowa jest także podbudowa pod przyszłe warstwy bitumiczne - dodaje Hanna Pieczyńska. - Obecnie prowadzone są prace brukarskie na skrzyżowaniu ul. Getta Warszawskiego z ul. Piastów. Na odcinku ulicy Królowej Jadwigi od Bohaterów Getta Warszawskiego do Ściegiennego po stronie północnej kontynuowane są prace przy wykonywaniu koryta i konstrukcji wraz z zabudową krawężników.

Jeszcze w tym miesiącu mają zakończyć się prace na skrzyżowaniu ul. Boh. Getta oraz al. Piastów. Na ul. Królowej Jadwigi pojawi się nowy chodnik i rozpoczną się prace ziemne na ulicy Ściegiennego.

Zobacz też: Aleja Fałata znów dostępna dla pieszych i rowerzystów. Warto jednak patrzeć pod nogi i pod koła [ZDJĘCIA]

Na remontowanych fragmentach pojawią się nowe chodniki i nawierzchnie jezdni, zmieniona zostanie organizacja ruchu między innymi dzięki wprowadzeniu strefy 30. W miejscach narażonych na nieprzepisowe parkowanie pojazdów wykonane zostaną słupki zabezpieczające oraz ustawione zostaną donice i ławki. Dodatkowa zieleń i mała architektura sprawią, że okolice będą bardziej przyjazne dla mieszkańców. Prace mają zakończyć się w połowie roku. Koszt inwestycji to ponad 14 milionów złotych.

Zobacz też: Wyjątkowa pamiątka na kamienicy w Szczecinie. Przypomina o jej MROCZNEJ historii [ZDJECIA, WIDEO]

Dom legendarnego "rzeźnika z Niebuszewa" zmienił się nie do poznania
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE