Przebudowa układu drogowego na Międzyodrzu - lipiec 2022

i

Autor: Szczecińskie Inwestycje Miejskie Przebudowa układu drogowego na Międzyodrzu - lipiec 2022

Uwaga na utrudnienia!

Kolejne zmiany na szczecińskim Międzyodrzu. Zwężenie na Energetyków, inaczej do portu

2022-08-03 20:02

Kierowców poruszających się w rejonie Międzyodrza czekają kolejne zmiany. Pierwszych utrudnień można spodziewać się już w czwartek, 4 sierpnia na ulicy Energetyków, zarówno w kierunku Prawobrzeża i centrum Szczecina.

Prace związane z układaniem mas bitumicznych na obu jezdniach ulicy Energetyków rozpoczną się w czwartek. Oznacza to, że ruch będzie odbywał się częściowo jednym pasem.

- W zależności od zaawansowania robót, zmiany w organizacji ruchu będą wprowadzane dynamicznie i polegać będą na zwężaniu do jednego pasa ruchu jezdni ul. Energetyków – na nitce wjazdowej i wyjazdowej z miasta - tłumaczy Piotr Zieliński, rzecznik miasta ds. inwestycji. - Zgodnie z deklaracjami wykonawcy prace powinny się zakończyć w połowie przyszłego tygodnia. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o zachowanie uwagi.

W tej sytuacji, kierowcy poruszający się między lewo- i prawobrzeżną częścią miasta, powinni wybrać Trasę Zamkową, by ominąć miejsca robót i nie utknąć w korku.

Czytaj też: Coś się "nie zgrało"? Dziwny efekt inwestycji w centrum Szczecina

To jednak nie koniec zmian. W przyszłym tygodniu zmieni się również organizacja ruchu na drogach prowadzących do szczecińskiego portu.

- W związku z dużym natężeniem ruchu w rejonie ulic Hryniewieckiego, Bytomskiej, Rybnickiej oraz na rondzie na ul. Energetyków, wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu umożliwiająca alternatywny wyjazd z portu - dodaje Piotr Zieliński. - Zmiany zostaną wprowadzone w poniedziałek 8 sierpnia. Wprowadzona zmiana zakłada ruch do Portu ulicą Władysława IV, Bytomską, Rybnicką, Kujota, Logistyczną z możliwością wyjazdu z Portu ulicą Hryniewieckiego do ulicy Gdańskiej lub Bytomską i Władysława IV w kierunku Energetyków.

Czytaj też: Na placu Rodła zrobiło się zielono. Natura walczy ze szczecińską "betonozą" [ZDJĘCIA]

Sonda
Jak oceniasz stan szczecińskich ulic?
Betonoza w centrum Szczecina. Tak wygląda Plac Rodła po remoncie
Nasi Partnerzy polecają