Klienci wykupili prawie CAŁY TOWAR! Ostatnie chwile Tesco w Szczecinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Klienci wykupili prawie CAŁY TOWAR! Ostatnie chwile Tesco w Szczecinie

Klienci wykupili prawie CAŁY TOWAR! Ostatnie chwile Tesco w Szczecinie [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-08-19 11:35

Puste regały, resztki towaru na półkach i klienci "polujący" na ostatnie produkty w atrakcyjnych cenach. Tak wyglądają ostatnie chwile hipermarketu Tesco na szczecińskich Pomorzanach, który działał w tym miejscu od blisko 20 lat. Czwartek, 19 sierpnia 2021 roku jest ostatnim dniem funkcjonowania sklepu brytyjskiej sieci, która całkowicie wycofuje się z polskiego rynku.

Placówka przy ul. Milczańskiej to ostatni czynny i jednocześnie największy sklep sieci Tesco, który działał w Szczecinie. Był to również jedyny hipermarket w mieście, czynny przez całą dobę. Pozostałe sklepy tej sieci zakończyły działalność w ciągu ostatnich kilku tygodni, a w ich miejscu powstały supermarkety duńskiej sieci Netto, która przejęła większość placówek brytyjskiej firmy w Polsce.

Ostatnie dni działalności placówki upłynęły pod znakiem wielkich wyprzedaży towaru. Była to doskonała okazja, by zrobić zakupy w atrakcyjnych cenach, często poniżej ceny hurtowej. Rabaty sięgały bowiem kilkudziesięciu procent. Dużo tańsza była nie tylko żywność, ale również środki czystości, artykuły dla zwierząt, sprzęt AGD, odzież czy tak bardzo pożądane o tej porze roku przybory szkolne.

Czytaj więcej: Tesco na zawsze znika ze Szczecina. Ogromne PROMOCJE przed zamknięciem

Towar został w większości wyprzedany. W ostatnich dniach funkcjonowania, powierzchnia sklepu została ograniczona do niezbędnego minimum. Poszczególne działy, z których sprzedano ostatnie produkty, zostały wyłączone z użytkowania i ogrodzone taśmą. "Łowcy promocji" wciąż jednak odwiedzają sklep i wykupują dosłownie wszystko.

Co powstanie w miejscu Tesco przy ul. Milczańskiej? Hipotez było już wiele. Nieoficjalnie mówiło się, że pojawi się tam sklep sieci Kaufland lub Carrefour, jednak te doniesienia nie zostały potwierdzone. Była też mowa o tym, że halę przejmie na funkcje magazynowe znajdująca się tuż obok IKEA. To również okazało się plotką. Na pewno nie powstanie tam kolejny sklep sieci Netto. Oznacza to, że na informacje o przyszłości sklepu będziemy musieli jeszcze poczekać.

Czytaj też: To już definitywny koniec. Ostatnie Tesco wkrótce zniknie ze Szczecina [ZDJĘCIA]

Wiadomo jednak, że po zamknięciu hipermarketu Tesco, w hali przy ul. Milczańskiej nadal będzie działał niewielki pasaż handlowy, w którym mieści się m.in. punkt z prasą, apteka, piekarnia i sklep zoologiczny.

Hipermarket przy ul. Milczańskiej działał przez blisko dwie dekady. Nie był jednak pierwszym sklepem wielkopowierzchniowym w tej lokalizacji. Powstał w 2002 roku, w miejscu sklepu niemieckiej sieci HIT, który był jednym z pierwszych sklepów wielkopowierzchniowych w stolicy Pomorza Zachodniego.

Czytaj więcej: Koniec Tesco w Szczecinie. Co powstanie w jego miejscu?

Sonda
Będzie Ci brakować sklepów Tesco?
To już koniec. Tesco zamyka ostatni sklep w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają