Tesco znika ze Szczecina

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Tesco znika ze Szczecina

To już definitywny koniec. Ostatnie Tesco wkrótce zniknie ze Szczecina [ZDJĘCIA]

2021-08-13 22:53

To ostatni, jeszcze czynny sklep sieci Tesco w Szczecinie. Pozostałe placówki już kilka tygodni temu zostały zamknięte, a w ich miejscu powstały supermarkety sieci Netto. Hipermarket przy ulicy Milczańskiej wkrótce podzieli ich los, jednak nie zostanie zastąpiony sklepem duńskiej sieci. Zobaczcie jak wygląda ostatnie Tesco w Szczecinie na kilka dni przed jego zamknięciem.

Tesco znika całkowicie z Polski. Ponad 300 sklepów zostało wykupionych przez duńską sieć Netto, której główna siedziba w Polsce mieści się w Motańcu pod Szczecinem. Klienci, którzy chcą zrobić jeszcze ostatnie zakupy w Tesco, muszą się pospieszyć. Jak informuje portal dlahandlu.pl, ostatni działający sklep tej sieci w Szczecinie będzie działał tylko do 19 sierpnia. Później zostanie zamknięty. Obecnie w sklepie przy ul. Milczańskiej trwa wyprzedaż resztek towaru. Większość regałów świeci już pustkami, produkty są sprzedawane po obniżonych cenach.

Czytaj też: Popularne bistro zniknęło z centrum Szczecina. Co dalej? [ZDJĘCIA]

Wciąż nie wiadomo jednak, co powstanie w miejscu Tesco przy ul. Milczańskiej. Nieoficjalnie mówiło się, że pojawi się tam sklep sieci Kaufland lub Carrefour, jednak te doniesienia nie zostały potwierdzone. Była też mowa o tym, że halę przejmie na funkcje magazynowe znajdująca się tuż obok IKEA. To również okazało się plotką. Wiadomo jednak, że w hali przy ul. Milczańskiej nadal będzie działał niewielki pasaż handlowy, w którym mieści się m.in. punkt z prasą, apteka, piekarnia i sklep zoologiczny.

Hipermarket Tesco działał w Szczecinie przez blisko dwie dekady. Powstał w 2002 roku, w miejscu sklepu niemieckiej sieci HIT, który był jednym z pierwszych sklepów wielkopowierzchniowych w stolicy Pomorza Zachodniego.

Czytaj też: Pułapka na pieszych w centrum Szczecina. "Chcą, żebyśmy połamali sobie nogi!" [ZDJĘCIA]

Sonda
Będzie Ci brakować sklepów Tesco?
IKEA w Szczecinie otwarta. Tłumy przed sklepem. Prezydent przeciął wstęgę