Kiełbasa mogła go ZABIĆ! Niecodzienna interwencja pyrzyckich ratowników

Kiełbasa
Autor: BadziolTV / CC0 / pixabay.com

Ta kolacja mogła mieć tragiczny finał. Ratownicy medyczni z Pyrzyc (woj. zachodniopomorskie) uratowali życie mężczyzny, który podczas jedzenia zadławił się kiełbasą i stracił przytomność. Poszkodowany 47-latek, po udzieleniu pierwszej pomocy i przywróceniu funkcji życiowych, został przetransportowany do szpitala.

Do niecodziennej sytuacji doszło w sobotni wieczór w jednej z miejscowości w gminie Przelewice. Podczas spożywania posiłku, 47-letni mężczyzna nagle zadławił się kawałkiem kiełbasy. Sytuacja była bardzo niebezpieczna, gdyż poszkodowany stracił przytomność i przestał oddychać. Na szczęście do zdarzenia doszło w domu, w większym rodzinnym gronie. Bliscy 47-latka zachowali zimną krew i natychmiast przystąpili do udzielania pierwszej pomocy, oczekując na przyjazd karetki.

"Na miejscu załoga karetki, przy pomocy specjalistycznych przyrządów, wydobyła z tchawicy poszkodowanego kawałek kiełbasy o wymiarach około 3 centymetrów długości" - informuje Ratownictwo Medyczne Pyrzyce.

Zobacz też: Grabarz UMARŁ w trakcie POGRZEBU! Horror podczas uroczystości w Goleniowie!

Jak dodają ratownicy, po udrożnieniu dróg oddechowych parametry życiowe mężczyzny wróciły do normy, a pacjent w stanie stabilnym został przetransportowany do szpitala.

Jednocześnie pyrzyccy ratownicy przypominają, że zachowanie spokoju i szybkie podjęcie czynności ratunkowych, mają ogromne znaczenie. "Szybko podjęta reanimacja pozwala uratować życie" - dodają.

Zobacz też: Podpalili bezdomnego w centrum Szczecina. Odpowiedzą za usiłowanie zabójstwa

Patostreamerzy pastwili się nad niepełnosprawnym chłopakiem
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE