Kiełbasa

i

Autor: BadziolTV / CC0 / pixabay.com

Kiełbasa mogła go ZABIĆ! Niecodzienna interwencja pyrzyckich ratowników

2021-04-19 8:51

Ta kolacja mogła mieć tragiczny finał. Ratownicy medyczni z Pyrzyc (woj. zachodniopomorskie) uratowali życie mężczyzny, który podczas jedzenia zadławił się kiełbasą i stracił przytomność. Poszkodowany 47-latek, po udzieleniu pierwszej pomocy i przywróceniu funkcji życiowych, został przetransportowany do szpitala.

Do niecodziennej sytuacji doszło w sobotni wieczór w jednej z miejscowości w gminie Przelewice. Podczas spożywania posiłku, 47-letni mężczyzna nagle zadławił się kawałkiem kiełbasy. Sytuacja była bardzo niebezpieczna, gdyż poszkodowany stracił przytomność i przestał oddychać. Na szczęście do zdarzenia doszło w domu, w większym rodzinnym gronie. Bliscy 47-latka zachowali zimną krew i natychmiast przystąpili do udzielania pierwszej pomocy, oczekując na przyjazd karetki.

"Na miejscu załoga karetki, przy pomocy specjalistycznych przyrządów, wydobyła z tchawicy poszkodowanego kawałek kiełbasy o wymiarach około 3 centymetrów długości" - informuje Ratownictwo Medyczne Pyrzyce.

Zobacz też: Grabarz UMARŁ w trakcie POGRZEBU! Horror podczas uroczystości w Goleniowie!

Jak dodają ratownicy, po udrożnieniu dróg oddechowych parametry życiowe mężczyzny wróciły do normy, a pacjent w stanie stabilnym został przetransportowany do szpitala.

Jednocześnie pyrzyccy ratownicy przypominają, że zachowanie spokoju i szybkie podjęcie czynności ratunkowych, mają ogromne znaczenie. "Szybko podjęta reanimacja pozwala uratować życie" - dodają.

Zobacz też: Podpalili bezdomnego w centrum Szczecina. Odpowiedzą za usiłowanie zabójstwa

Patostreamerzy pastwili się nad niepełnosprawnym chłopakiem