Punkt Szczepień Powszechnych w Szczecinie

i

Autor: UM Szczecin

Szczecin: Punkt szczepień masowych czeka na pacjentów... i decyzję wojewody

2021-04-19 8:10

Jest już gotowy na przyjęcie pierwszych pacjentów. Mowa o punkcie szczepień, który powstał we wnętrzu sali gimnastycznej Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Sowińskiego. Skompletowany został już cały personel. Oznacza to, że może zostać uruchomiony w każdej chwili, gdy tylko zostanie dostarczona partia szczepionek. Do kompletu brakuje jedynie decyzji wojewody.

Przygotowanie pierwszego szczecińskiego Punktu Szczepień Masowych odbyło się w ekspresowym tempie. Budowa zakończyła się pod koniec ubiegłego tygodnia.

- Mamy bezpieczne poczekalnie, punkt rejestracji, pełne zaplecze i przede wszystkim fachowy personel. Zgłaszamy gotowość do szczepień i utworzenia kolejnych punktów w nowych lokalizacjach! – mówi Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

Zobacz też: Koszalin: Tak wygląda pierwszy punkt szczepień masowych w Zachodniopomorskiem [ZDJĘCIA]

Punkt przy ul. Sowińskiego ma działać 7 dni w tygodniu, od godz. 8.00 do 20.00. Za przeprowadzenie szczepień w tym miejscu będą odpowiadać specjaliści ze Szczecińskiego Centrum Zdrowia.

- Mamy doświadczenie z Netto Areny i wiemy, że jesteśmy w stanie szczepić od 800 do nawet 1000 osób dziennie. Bez względu na to czy to dzień roboczy, weekend czy święto – zapowiada prof. Beata Karakiewicz, dyr. Szczecińskiego Centrum Zdrowia.

Punkt Szczepień Powszechnych znajduje się na terenie sali gimnastycznej Uniwersytetu Szczecińskiego. Zaaranżowanie tej przestrzeni do nowej funkcji kosztowało 140 tys. zł. i zajęło niespełna tydzień.

- Podjęliśmy rękawice i zorganizowaliśmy wspólnie to wszystko niemalże z dnia na dzień. Nie było żadnych dylematów, bo przez epidemię nie mamy na miejscu studentów, więc wykorzystamy ten obiekt w inny sposób. – mówi prof. Waldemar Tarczyński, Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego.

Zobacz też: Strażacy z Dolic uratowali życie borsukowi. Ten widok chwyta za serce!

Punkt przygotowany przez miasto dołączy do listy tych już istniejących na terenie Szczecina. Obecnie znajduje się na niej ponad 40 lokalizacji. Szczegółowy wykaz dostępny jest tutaj.

Jak zarejestrować się na szczepienie?

Za Narodowy Program Szczepień przeciwko COVID-19 odpowiada Ministerstwo Zdrowia i Narodowy Fundusz Zdrowia. Zgodnie z wytycznymi rządu obowiązujący jest harmonogram zapisów dla poszczególnych roczników. Osoby, które mogą rejestrować się na szczepienie, maja cztery możliwości zapisu:

  • całodobowa i bezpłatna infolinia – nr 989
  • e-rejestracja dostępna na pacjent.gov.pl
  • kontakt z wybranym punktem szczepień
  • SMS o treści „SzczepimySie” pod nr 664 908 556 lub 880 330 330

Szczegółowe informacje na temat rejestracji na szczepienia znajdują się na rządowych stronach internetowych.

Zobacz też: Hotele zamknięte w majówkę. Zachodniopomorscy przedsiębiorcy są załamani

Dlaczego diabetycy powinni się zaszczepić na COVID19?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany