Rozkład jazdy w mapach Google

i

Autor: gk Rozkład jazdy w mapach Google

Nowa funkcjonalność

Kiedy przyjedzie tramwaj? Sprawdzisz to w aplikacji, którą na pewno masz w telefonie

2024-02-22 21:49

Pasażerowie komunikacji miejskiej w Szczecinie zyskali nową funkcjonalność, która ułatwi sprawdzenie aktualnych rozkładów jazdy i zaplanowanie podróży. Aktualizowane na żywo informacje o komunikacji miejskiej są już dostępne w aplikacji, która jest dostępna niemal w każdym smartfonie.

Informacje o kursowaniu tramwajów i autobusów w Szczecinie dostępne są w Mapach Google. Dane obejmują punktualność kursów, odwołane kursy, lokalizację pojazdów i ostrzeżenia o zakłóceniach.

- Mapy Google są pierwszym kompleksowym narzędziem umożliwiającym pasażerom planowanie podróży z uwzględnieniem bieżącej sytuacji w ruchu - tłumaczy Kacper Reszczyński z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. - Zasada działania przypomina nawigację samochodową, która reaguje na bieżąco na zatory na drodze. W tym przypadku zaplanowana trasa ulegnie zmianie, jeśli np. z powodu opóźnienia niemożliwe będzie przesiadka.

Dane o odwołanych kursach pobierane są ze strony internetowej ZDiTM i aktualizowane są trzy razy na minutę. Również trzy razy na minutę odświeżane są informacje o lokalizacji pojazdów. Z kolei ostrzeżenia o zakłóceniach aktualizowane są raz na minutę.

QUIZ: Szczecin czy Berlin?

Pytanie 1 z 15
Na zdjęciu jest Szczecin czy Berlin?
Quiz: Szczecin czy Berlin?
Dlaczego w Szczecinie tramwaje jeżdżą tyłem?